Budowanie świadomości stomatologicznej – wywiad z prof. Marzeną Dominiak
Budowanie świadomości stomatologicznej to hasło, które przyświeca akcji Polska mówi aaa oraz zbliżającemu się Światowemu Dniu Zdrowia Jamy Ustnej, który przypada 20 marca.
W dobie pandemii akcja będzie prowadzona z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, ale przewodnia myśl – budowanie świadomości stomatologicznej – nie uległa zmianie.
W wywiadzie z Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, P. Prof. Marzeną Dominiak możemy przeczytać o szczegółach planowanych obchodów:
„Jak co roku będą skupione wokół kampanii „Polska mówi #aaa!”. Tradycyjnie będziemy zapraszać wszystkich do aktywnego świętowania, wymyślania projektów i zgłaszania ich na interaktywną mapę kampanii. W odpowiednim czasie zaprezentujemy pakiet materiałów edukacyjnych do pobrania z oficjalnej strony www.polskamowiaaa.pl. Będziemy prowadzić również komunikację w mediach społecznościowych.
Z oczywistych powodów nie planujemy wydarzeń o charakterze masowym, ale dzięki wsparciu naszych partnerów – firmy OralB oraz sieci Enel-med będziemy mogli zaprosić pacjentów na przeglądy stomatologiczne. Szczegóły podamy wkrótce.
Ważnym elementem obchodów będą projekty webinarowe, które przygotowują członkinie Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS”.
Zachęcamy do lektury całego wywiadu, a także śledzenia informacji o zbliżających się webinarach w dziale Kalendarzu szkoleń.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży. Przypominamy także, że zapis do newslettera zapewnia cotygodniowy dostęp do najnowszych informacji branżowych, które specjalnie dla Ciebie przygotujemy w atrakcyjnej, skorconej formie.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego jako następstwo przeoczonego złamania kłykcia żuchwy u dziecka
Słowa kluczowe: skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego, złamanie kłykcia żuchwy, tomodensytometria Keywords: temporomandibular joint ankylosis, fracture of the mandibular condyle, tomodensitometry Streszczenie: Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowe...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Aparaty nakładkowe i miniimplanty ortodontyczne w leczeniu zgryzu przewieszonego u dorosłych
Słowa kluczowe: zgryz przewieszony, miniimplanty, nakładki Keywords: scissor bite, miniscrews, aligners Streszczenie: Zgryz przewieszony nie ulega samoistnej korekcji. Stopniowo pogarsza się w wyniku nadmiernego wyrzynania się zębów, negatywnie wp...