Cyfrowy przepływ pracy w leczeniu protetycznym: przed nami konferencja Digital Experts
art. sponsorowany

Cyfrowy przepływ pracy w leczeniu protetycznym: przed nami konferencja Digital Experts

Już 21 i 22 kwietnia w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Digital Experts, która zgromadzi wybitnych wykładowców z całego świata. Praktycy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z wykorzystywaniem cyfrowych narzędzi, w tym skanerów wewnątrzustnych, w codziennej pracy. Konferencja jest skierowana do techników dentystycznych i lekarzy dentystów.

Wśród prelegentów biorących udział w wykładach i warsztatach podczas wydarzenia znajdą się m.in. dr Luis IIzarbe Ripoll (Hiszpania), dr Andrea Agnini, dr Alessandro Agnini (Włochy), dr Michał Sypień i dr Tomasz Sypień (Polska), którzy poruszą zagadnienia, takie jak wdrożenie technologii cyfrowych w procedurach multidyscyplinarnych czy planowanie leczenia w implantoprotetyce. Eksperci zaprezentują również liczne przypadki kliniczne związane z leczeniem odtwórczym.

Wprowadzenie cyfrowego przepływu pracy w gabinecie stomatologicznym pozwala nie tylko efektywnie zaplanować leczenie, ale również ułatwia komunikację zarówno z pacjentem, jak i pomiędzy zespołami klinicznymi a lekarzami różnych specjalizacji. Nowoczesna technologia zastosowana w innowacyjnym sprzęcie i oprogramowaniu dla stomatologów, umożliwia już podczas pierwszej wizyty przedstawienie pacjentowi cyfrowej rekonstrukcji zębów i planu leczenia estetycznego jako kroku do dalszych procesów leczenia odtwórczego. Wykorzystując specjalistyczne programy do projektowania uśmiechu, lekarz stomatolog może wspólnie z pacjentem zaplanować leczenie estetyczne w oparciu o zestaw zdjęć zewnątrz- i wewnątrzustnych, jak również poprawić ogólne doświadczenie pacjenta.

O tym, jak skutecznie wykorzystać rozwiązania cyfrowe w stomatologii ogólnej, protetyce czy implantologii, a tym samym zapewnić pacjentom wyjątkowa opiekę, opowiedzą eksperci praktycy podczas nadchodzącej 2. edycji konferencji Digital Experts.  

Znacznie więcej opcji leczenia odtwórczego zapewnia lekarzom skaner wewnątrzustny iTero™. Innowacyjny, otwarty system i zintegrowane, zaawansowane narzędzia diagnostyczne ułatwiają diagnozowanie pacjenta z coraz większą szybkością, precyzją i łatwością skanowania[1]. Ponadto 79 proc. badanych lekarzy ogólnych wskazuje, że wykorzystanie skanera iTero™ do komunikacji z pacjentem doprowadziło do większej akceptacji planu leczenia odtwórczego o szacunkowo 25 proc.[2].

Skany wewnątrzustne iTero™, mające zastosowanie zarówno w gabinetach ortodontycznych, jak i stomatologii odtwórczej, mogą być wykonane w ciągu zaledwie 60 sekund[3] i pozwalają lekarzom śledzić przyrostowe zmiany w uzębieniu pacjentów w dłuższych okresach.

Zastosowanie skanera ułatwia również komunikację nie tylko pomiędzy specjalistami zaangażowanymi w proces leczenia, ale również z samym pacjentem.Urządzeniejest kompatybilne z wiodącymi systemami CAD/CAM, platformami wymiany danych z pracowniami protetycznymi i gabinetowymi urządzeniami produkcyjnymi. Umożliwia wykonanie skanów 3D uzębienia pacjenta w otwartym formacie STL, co wspiera współdziałanie w ramach każdej procedury leczenia odtwórczego.

Skanery wewnątrzustne iTero™ firmy Align Technology zostały zaprojektowane, aby wspierać lekarzy w zapewnianiu doskonałości klinicznej, zwiększaniu efektywności i rozwoju ich praktyki przy jednoczesnej poprawie doświadczenia pacjentów. Od ponad 25 lat firma wspiera cyfryzację w gabinetach stomatologicznych i dostarcza stomatologom innowacyjne technologie, aby zapewnić wyjątkowe wyniki leczenia i doświadczenia pacjentów.

Więcej informacji o prelegentach i tematach wykładów, szczegółowy harmonogram konferencji, a także formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: https://digital-experts.pl/.

O Align Technology

Firma Align Technology projektuje i produkuje system Invisalign®, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, skanery wewnątrzustne iTero™ oraz usługi i oprogramowanie exocad CAD/CAM™. Technologie te pozwalają na udoskonalenie cyfrowych procesów ortodontycznych i protetycznych w celu poprawy wyników leczenia pacjentów i efektywności praktyki dla ponad 239 000 lekarzy, a także są kluczowe w dotarciu do 500 milionów konsumentów na całym świecie. W ciągu ostatnich 25 lat Align pomógł lekarzom w leczeniu ponad 14,5 mln pacjentów za pomocą systemu Invisalign i napędza ewolucję w cyfrowej stomatologii poprzez Align Digital Platform™, zintegrowany pakiet unikalnych, zastrzeżonych technologii i usług dostarczanych jako bezproblemowe, kompleksowe rozwiązanie dla pacjentów i klientów, ortodontów i lekarzy rodzinnych oraz laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje na temat systemu Invisalign i wyszukiwarka lekarzy Invisalign dostępne są na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero znajdują się na stronie www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania exocad CAM/CAD oraz listę partnerów handlowych można znaleźć na stronie www.exocad.com.


[1] Dokładność zdefiniowana przez połączenie prawdziwości i precyzji testowana na różnych podłożach, w różnych warunkach oświetleniowych, dla preparacji korony i skanowania całego łuku. Na podstawie wyników 12 recenzowanych prac z lat 2018-2020. Dane Align Technology, stan na 20 listopada 2020 r.

[2] Na podstawie ankiety przeprowadzonej w grudniu 2021 roku na próbie 244 lekarzy ogólnych z co najmniej 3-letnim doświadczeniem w USA i UE5, i używającym skanera iTero™ przez sześć lub więcej miesięcy, w której przedstawiono stwierdzenie typu prawda/fałsz: „Odkąd zacząłem używać skanera, uważam, że używanie skanera do komunikowania mojej oceny i/lub planu leczenia (z wyłączeniem ortodoncji) zwiększyło wskaźnik akceptacji pacjenta dla planu leczenia”. Jeśli to prawda, lekarze zostali poproszeni o oszacowanie tego wzrostu. 25% to mediana wszystkich prawdziwych odpowiedzi.

Dane Align Technology, stan na 14 czerwca 2022.

[3] Średnio, iTero™ Plus Series w porównaniu z iTero Element™ 2 i iTero Element™ 5D oraz na podstawie porównania czasów przetwarzania 40 skanów Invisalign® i 40 skanów uzupełnień z opracowanymi 3 zębami, przetwarzanych przez jednostki obliczeniowe iTero Element™ 2/iTero Element™ 5D oraz jednostki iTero Element™ Plus Series.

Więcej w kategorii ORTODONCJA

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.