Dodatkowe 373 miejsca rezydenckie - komunikat Ministerstwa Zdrowia

Dodatkowe 373 miejsca rezydenckie – komunikat Ministerstwa Zdrowia

373 dodatkowe miejsca rezydenckie przyznanych przez Ministra Zdrowia po postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne wiosna 2022 r. Taka informacja pojawiła się w ostatnim czasie na stronie Ministerstwa Zdrowia. Jak możemy przeczytać:

Minister Zdrowia przyznał dodatkowo 373 miejsca rezydenckie lekarzom i lekarzom dentystom, którzy nie zakwalifikowali się do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w postępowaniu  przeprowadzonym w dniach 1 marca – 8 kwietnia 2022 r.

Dodatkowe miejsca rezydenckie Minister Zdrowia przyznał lekarzom i lekarzom dentystom, którzy zajęli kolejne najwyższe miejsca na liście rankingowej, uwzględniającej również wyniki lekarzy niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie pozarezydenckim.

Dzięki przyznaniu dodatkowych miejsc rezydenckich do odbywania szkolenia specjalizacyjnego zostali zakwalifikowani wszyscy lekarze i lekarze dentyści, dla których w określonym województwie były dostępne wolne miejsca szkoleniowe w jednostkach akredytowanych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego w danej dziedzinie medycyny.

Łącznie w wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym 2022 r. po przyznaniu dodatkowych miejsc, do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim zostało zakwalifikowanych 1028 lekarzy i lekarzy dentystów. W porównaniu z postępowaniem kwalifikacyjnym wiosna 2021 r., liczba lekarzy i lekarzy dentystów, którzy zostali zakwalifikowani do odbywania szkolenia w trybie rezydenckim po postępowaniu wiosna 2022 r. jest o 70 lekarzy większa.

W załączeniu liczba lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim w ramach postępowania wiosna 2022 r. w poszczególnych dziedzinach medycyny z podziałem na województwa.

Informacje o zakwalifikowaniu lekarza/lekarza dentysty do odbywania szkolenia specjalizacyjnego zostały również wprowadzane do Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK), natomiast listy dodatkowo przyznanych miejsc rezydenckich z uwzględnieniem numerów wniosków, zostały opublikowane przez wojewodów.

Minister Zdrowia przyznaje dodatkowe miejsca rezydenckie po postępowaniu kwalifikacyjnym na specjalizacje lekarskie i lekarsko-dentystyczne na podstawie art. 16e ust. 3 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2021 r. poz. 790, z późn. zm.).

Komunikat oraz listę osób zakwalifikowanych można zobaczyć TU.

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Ortodoncja w Praktyce

Ortodoncja w Praktyce

350,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.