FDI – wydarzenia stomatologiczne w Paryżu i Sydney
Wraz z nadejściem jesieni Światowa Federacja Dentystyczna FDI kieruje uwagę organizacji członkowskich, w tym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego na planowane w kolejnych miesiącach wydarzenia o randze międzynarodowej.

Kongres Association Dentaire Française
Już za kilka tygodni, w dniach 22-26 listopada w Paryżu, odbędzie się Kongres Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADF). Jako jedno z wiodących wydarzeń w dziedzinie stomatologii i kształcenia ustawicznego na Starym Kontynencie, Kongres obejmuje niezwykle bogaty program naukowy. Swoją wiedzą dzielić się będzie łącznie około 400 ekspertów z całego świata, w części targowej odwiedzić będzie można stoiska 350 firm rozlokowanych na 12 700 m² powierzchni wystawienniczej (cztery kondygnacje Palais des Congrès de Paris), a liczbę gości organizatorzy szacują na 25 000.
Imponująco zapowiadają się międzynarodowe sesje towarzyszące Kongresowi. Obejmują one różnorodne dyscypliny, w tym periodontologię (kryteria wyboru metody leczenia recesji dziąsłowych), endodoncję (apeksyfikacja vs rewaskularyzacja, dezynfekcja kanałów korzeniowych), stomatologię zachowawczą (np. biomimetyka), implantologię (diagnostyka i leczenie periimplantitis, przeszczepy kostne a sterowana regeneracja kości), mikrostomatologię, inżynierię ...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników
Dlaczego warto się zarejestrować?
- zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
- zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
- będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
- możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
- masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
Logowanie
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.