International Dental Show 2021 dobiegł końca, czas na podsumowania

International Dental Show 2021

International Dental Show 2021 zakończył się 25 września po czterech dniach intensywnych spotkań „na żywo” i online. Był to duży impuls dla branży, na który wszyscy czekaliśmy.

 

Targi IDS po raz kolejny udowodniły, że są wiodącymi światowymi targami międzynarodowej branży stomatologicznej: ponad 23 000 gości branżowych ze 114 krajów wzięło udział w targach, aby zapoznać się z ofertą 830 wystawców z 59 krajów, co jest ogromnym sukcesem, zwłaszcza na tle ograniczonych możliwości podróżowania w wielu regionach świata.

IDS, ze względu na swoją hybrydową formułę, był także obecny online. 77 wystawców z 16 krajów było obecnych na IDSconnect z 88 produktami i 1310 minutami czasu emisji. Wszystkie wykłady, pokazy i prezentacje transmitowane cyfrowo są również dostępne „na żądanie”.

Połączenie tradycyjnej wystawy z jej wersją wirtualną, choć wynika przede wszystkim z sytuacji, w której znaleźliśmy się w związku z pandemią, odzwierciedla także tendencję, która zaczyna dominować w stomatologii – coraz większą popularność rozwiązań cyfrowych. Ma to wpływ także na pracownie protetyczne, ale jak zauważył Klaus Bartsch, wiceprezes Niemieckiego Towarzystwa Techników Dentystycznych (VDZI): „IDS 2021 po raz kolejny pokazał, że świat stomatologii rozwija się cyfrowo. Ma to wpływ na procesy pracy w laboratoriach techników dentystycznych. Właściciele firm muszą wyważyć możliwości i podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o zdrowy osąd. Dyskusje na stoisku VDZI na temat przyszłej roli komercyjnego laboratorium techniki dentystycznej wyraźnie pokazują, że w przypadku wszystkich prezentowanych technologii mistrzowie techniki dentystycznej i ich zespoły są niezastąpieni w wykonawstwie uzupełnień protetycznych. Dzięki swojej wiedzy i ścisłej współpracy z dentystami zapewniają pacjentom możliwość zindywidualizowanego leczenia”.

Kolejna edycja IDS odbędzie się w dniach 14-18 marca 2023 roku.

 

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Ortodoncja w Praktyce

Ortodoncja w Praktyce

350,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.