Zjazd Absolwentów Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego
2-3 września w Krakowie odbył się uroczysty Zjazd Absolwentów Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, które przez dwa dni uczestniczyły w sesji szkoleniowej oraz miały okazję zintegrować się podczas wieczornego bankietu.
Spotkanie otwarł prezydent PSI dr n. med. Mariusz Duda, który podsumował ostatnie lata działalności towarzystwa. Następnie odbyły się wykłady zaproszonych gości. Konferencji towarzyszyła także mini-wystawa, uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą następujących firm: 3Z, Bego, BioBank, BiOTECK, C.Witt, Global D, NeoBiotech, MegaGen, Profident. Nie zabrakło także stoiska redakcji TPS.
PSI jest obecne w branży stomatologicznej od 19 lat, w tym czasie towarzystwo przeszkoliło 433 lekarzy z czego 427 ukończyło szkolenie, zdało egzamin i otrzymało Licencję Praktyki Implantologicznej PSI. Przez ten czas zostało przyznanych 110 certyfikatów Umiejętności Implantologicznej Fellowship oraz 67 Diplomate. Serdecznie gratulujemy organizatorom i dziękujemy za zaproszenie. Życzymy PSI oraz wszystkim absolwentom samych sukcesów!
Więcej informacji o szkleniach znajsziesz TU.
Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.
Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.