Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska - wywiad - dentalmaster.pl

Dr hab. n. med. Skośkiewicz-Malinowska: Kształcenie podyplomowe TO KONIECZNOŚĆ

Stomatologia to nieustannie rozwijająca się gałąź medycyny. Studenci tego kierunku mają obecnie do dyspozycji zupełnie inne narzędzia i technologie niż kilka lat wcześniej. Dr hab. n. med. Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska, konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją, opowiada, jak wygląda teraz kształcenie i czego wymaga się od studentów.

TPS_5_20_sylwetki_stomatologii_KSZTALCENIE_PODYPLOMOWE_TO_KONIECZNOSC_KATARZYNA_SKOSKIEWICZ-MALINOWSKA

Dr hab. n. med. Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska; fot. archiwum autorki

Pani Docent, jakie Pani zdaniem jako konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją następują najistotniejsze zmiany we współczesnej stomatologii zachowawczej? Na co położony powinien być największy nacisk? Jaką rolę odgrywają profilaktyka i analiza epidemiologiczna w obszarze stomatologii?

Dr hab. n. med. Katarzyna Skośkiewicz-Malinowska: Współczesna stomatologia to stomatologia minimalnie inwazyjna, przy użyciu materiałów odtwórczych dających „efekt kameleona” z możliwością odbudowy rozległych destrukcji korony na jednej wizycie pacjenta. Wszystko to w znieczuleniu, co sprawia, że wizyta staje się bezbolesna, w komfortowych, przyjaznych warunkach. Takie są oczekiwania naszych pacjentów, a my staramy się im sprostać. Zmiany w stomatologii podyktowane są zarówno rozwojem techno...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.