Konkurs „Korona na 5 z plusem” Podczas CEDE 2023
Konkurs „Korona na 5 z Plusem” to nowość podczas CEDE 2023.
Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych, organizator targów CEDE oraz partnerzy zorganizowali konkurs dla studentów kierunku techniki dentystycznej „Korona na 5 z plusem”, którego przedmiotem jest manualne napalenie ceramiki na podbudowie chromowo-kobaltowej wykonane w technologii cyfrowej.

Konkurs odbywa się w terminie 21-22 września 2023 roku w Łodzi, w czasie trwania 31. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE i towarzyszącego wydarzeniu Panelu Cyfrowego. Celem jest pogłębienie wiedzy na temat połączenia technologii analogowych z technologiami cyfrowymi w wykonawstwie estetycznych, stałych uzupełnień protetycznych. Dwuetapowy konkurs polega na zaprojektowaniu w technologii CAD (Exocad) uzupełnienia protetycznego oraz napaleniu ceramiki (Shofu Vintage Pro). Konkurs daje możliwość wykazania się umiejętnościami ale także je weryfikuje, co na etapie nauki tego bardzo ciekawego zawodu jest niezwykle istotne.
Konkurs daje uczestnikom możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami z zakresu: obsługi i projektowania cyfrowego w środowisku Exocad, modelarstwa, w tym budowy anatomicznej zębów, kreowania odbudowy protetycznej, technologii ceramicznych, nakładania warstwowego struktur ceramicznych, opracowywania struktur i charakteryzacji struktury korony ceramicznej przy użyciu zestawu podbarwiaczy. Przebiegiem konkursu kieruje Przewodniczący Komisji Konkursowej prof. dr hab. inż. Leszek Klimek, Kierownik Zakładu Technik Dentystycznych.
Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!
Partnerzy: Hol-Dental Depot, Roko Dental Systems i wellCAMdent
źródło: https://www.cede.pl/aktualnosci/konkurs-korona-na-piec-z-plusem-podczas-cede-2023/
Już teraz możesz pobrać bezpłatną wejściówkę na targi CEDE BEZPŁATNA WEJŚCIÓWKA
Więcej nowości z branży znajdziesz TU
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.