Konkurs „Korona na 5 z plusem” podczas CEDE 2023

Konkurs „Korona na 5 z plusem” Podczas CEDE 2023

Konkurs „Korona na 5 z Plusem” to nowość podczas CEDE 2023.

Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych, organizator targów CEDE oraz partnerzy zorganizowali konkurs dla studentów kierunku techniki dentystycznej „Korona na 5 z plusem”, którego przedmiotem jest manualne napalenie ceramiki na podbudowie chromowo-kobaltowej wykonane w technologii cyfrowej.

Konkurs na CEDE 2023

Konkurs odbywa się w terminie 21-22 września 2023 roku w Łodzi, w czasie trwania 31. edycji Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE i towarzyszącego wydarzeniu Panelu Cyfrowego. Celem jest pogłębienie wiedzy na temat połączenia technologii analogowych z technologiami cyfrowymi w wykonawstwie estetycznych, stałych uzupełnień protetycznych. Dwuetapowy konkurs polega na zaprojektowaniu w technologii CAD (Exocad) uzupełnienia protetycznego oraz napaleniu ceramiki (Shofu Vintage Pro). Konkurs daje możliwość wykazania się umiejętnościami ale także je weryfikuje, co na etapie nauki tego bardzo ciekawego zawodu jest niezwykle istotne.

Konkurs daje uczestnikom możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami z zakresu: obsługi i projektowania cyfrowego w środowisku Exocad, modelarstwa, w tym budowy anatomicznej zębów, kreowania odbudowy protetycznej, technologii ceramicznych, nakładania warstwowego struktur ceramicznych, opracowywania struktur i charakteryzacji struktury korony ceramicznej przy użyciu zestawu podbarwiaczy. Przebiegiem konkursu kieruje Przewodniczący Komisji Konkursowej prof. dr hab. inż. Leszek Klimek, Kierownik Zakładu Technik Dentystycznych.

Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

Partnerzy: Hol-Dental Depot, Roko Dental Systems i wellCAMdent

źródło: https://www.cede.pl/aktualnosci/konkurs-korona-na-piec-z-plusem-podczas-cede-2023/

Już teraz możesz pobrać bezpłatną wejściówkę na targi CEDE BEZPŁATNA WEJŚCIÓWKA

Więcej nowości z branży znajdziesz TU

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.