Kształcenie lekarzy - debata ekspertów klubów i kół parlamentarnych

Kształcenie lekarzy – debata ekspertów klubów i kół parlamentarnych

Problemy kadrowe w polskim systemie ochrony zdrowia to temat wymagający reakcji i kompleksowych działań organizatorów systemu ochrony zdrowia, jak również wszystkich polityków, którzy od społeczeństwa otrzymali mandat do reprezentowania jego interesów. Środowisko lekarskie, podkreślając przede wszystkim konieczność zachowania wysokiego poziomu kształcenia lekarzy przekładającego się na bezpieczeństwo, a tym samym zdrowie i życie obywateli naszego kraju, zaprasza ekspertów poszczególnych klubów parlamentarnych, kół parlamentarnych i kół poselskich do konstruktywnej, merytorycznej debaty.

Debata „Kierunek kształcenia lekarzy” odbędzie się 12 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej.

Realizacja pomysłów na zwiększenie liczby lekarzy nie może być oderwana od realiów systemowych, nie iść w parze ze zwiększeniem liczby miejsc stażowych, specjalizacyjnych, stworzeniem odpowiednich warunków pracy i przede wszystkim gruntownymi zmianami w publicznej opiece zdrowotnej. Samorząd lekarski zwraca uwagę, że wysoce ryzykowne dla pacjentów jest wdrażanie pomysłów dotyczących lekarzy oraz zdrowia przy ignorowaniu głosu środowiska medycznego, głosu popartego doświadczeniem i codzienną praktyką.

Naczelna Izba Lekarska tworzy przestrzeń do współpracy na rzecz zdrowia. Zdrowiu ma służyć koncepcja organizowanych przez nas debat tematycznych.

Zapraszamy zarekomendowanego przez Państwa Eksperta do udziału w debacie.

Jestem przekonany, że Państwa środowisko polityczne dostrzega potrzebę zabrania głosu w tak ważnym społecznie obszarze, jakim jest zdrowie i kadry medyczne oraz weźmie udział w dyskusji. Podkreślić należy, że działania podejmowane teraz przyniosą skutki determinujące sytuację polskiego pacjenta w przyszłości” – napisał w zaproszeniu prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

Źródło: nil.org.pl

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.