Dr n. o zdr. Monika Tysiąc-Miśta: Balans w życiu drogą do spełnienia
O trudnościach zawodu lekarza dentysty, zmianach organizacji pracy wynikających z pandemii oraz sposobie na osiągnięcie satysfakcji i spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym opowiada dr n. o zdr. Monika Tysiąc-Miśta, spec. stomatologii zachowawczej z endodoncją, a także autorka wielu artykułów opublikowanych na łamach „Twojego Przeglądu Stomatologicznego”.

Pani Doktor, wśród aktywności na polu nowoczesnej stomatologii, zajmuje się Pani problemami dotyczącymi organizacji pracy w gabinecie stomatologicznym w dobie pocovidowej. Jest Pani Doktor autorką pierwszej w Polsce rozprawy doktorskiej dotyczącej aspektów leczenia stomatologicznego w okresie zagrożenia epidemicznego. Jakie zalecenia na obecny czas chciałaby Pani przekazać naszym Czytelnikom?
Monika Tysiąc-Miśta: Pani Redaktor, kiedy w marcu 2020 roku większość właścicieli gabinetów stomatologicznych w Polsce podjęła decyzję o zawieszeniu działalności z powodu pandemii COVID-19, zdecydowałam się przeanalizować przyczyny tej powszechnej sytuacji oraz rozważyć możliwe do zastosowania środki zaradcze, co zaowocowało obronioną przeze mnie rozprawą doktorską. Obecnie nasz stan wiedzy dotyczący etiologii, epidemiologii COVID-19 jest dużo większy. Opracowano i wdrożono szczepienia ochronne, którymi obowiązkowo objęto personel medyczny. Wszystko to pozwoliło na...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto się zarejestrować?
- zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
- zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
- będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
- możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
- masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
Logowanie
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce

Manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera: opis przypadku 5-letniej dziewczynki
W niniejszej pracy kazuistycznej opisano manifestacje zębowe i szczękowo-twarzowe zespołu Axenfelda-Riegera (ang. Axenfeld-Rieger syndrome, ARS) u 5-letniej dziewczynki. Zespół ten charakteryzuje się wadami wrodzonymi twarzoczaszki, oczu, zębów i ...

Korekcja odchylenia linii pośrodkowej i jednostronnego zgryzu krzyżowego za pomocą aparatu stałego
Plan leczenia przewidywał cztery ekstrakcje: drugiego prawego i pierwszego lewego zęba przedtrzonowego w łuku szczęki oraz obu pierwszych zębów przedtrzonowych w łuku żuchwy.

Zastosowanie nakładek w celu zlikwidowania rozbieżności linii pośrodkowej oraz stłoczenia/szparowatości
38-letnia pacjentka zgłosiła się do kliniki stomatologicznej, ponieważ chciała poprawić wygląd swojego uśmiechu. Pacjentka pracuje w banku, ma męża i dwójkę dzieci.