Ortodoncja w Praktyce - spotkanie listipadowe w Krakowie

„Na szczyt wiedzie wiele dróg” – podsumowanie spotkania ortodontycznego

„Na szczyt wiedzie wiele dróg” na pewno stało się hasłem przewodnim Konferencji „Ortodoncja w praktyce”, która odbyła się w dniach 19-20 listopada 2022r. w Krakowie, a wypowiedziała je dr Barbara Czerwińska-Niezabitowska, która poprowadziła ponad 3-godzinny wykład z zakresu dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych. Poniżej prezentujemy szczegółowe sprawozdanie omawiające wszystkie wykłady opracowane przez dwóch uczestników wydarzenia – Marię Laszczak i Jakuba Kutyłę.

Prof. dr hab. n. med. Joanna Lis – kierownik naukowy konferencji, redaktor naczelna „Ortodoncji w Praktyce”

W dniach 19-20 listopada 2022 roku w Krakowie odbyła się Konferencja „Ortodoncji w praktyce” o tematyce „Dysfunkcje czaszkowo – żuchwowe w wyjątkowej odsłonie”.  Wydarzenie odbyło się pod kierownictwem naukowym Pani Prof. dr hab. n. med. Joanny Lis. Wśród partnerów wydarzenia znalazły się firmy ta: Dental Monitoring – złoty partner, Invisalign – srebrny partner, Ormco – brązowy partner, a także firmy Diasystem oraz Sunstar Gum. Konferencja została poprowadzona przez Panią lek. dent. Małgorzatę Perugę. Nad całym wydarzeniem czuwała redakcja dentalmaster.pl.

Po uroczystym powitaniu uczestników rozpoczął się pierwszy wykład, zaprezentowany przez Panią Dr n.med. spec. ortodoncji, spec. stom. dziecięcej Barbarę Warych, pt. „Różne aspekty ortodontycznego leczenia dorosłych – personalizacja planu leczenia”. W tej części przedstawione zostały czynniki motywujące pacjentów dorosłych do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Zaliczamy do nich m.in.: wady zgryzu, chęć poprawy estetyki, brak satysfakcji z wyglądu po przebytym już leczeniu ortodontycznym, leczenie przedprotetyczne, choroby przyzębia, czy problemy ze stawem skroniowo – żuchwowym. Aktualnie wg najnowszych danych jedynie ok. 15% pacjentów dorosłych ze wskazaniami do leczenia ortodontycznego poddaje się terapii. Wynika to z obaw przed bólem, dyskomfortem, a także brakiem społecznej akceptacji. Osoby dorosłe podczas leczenia zwykle są mocno zdeterminowane, ale również posiadają wysokie oczekiwania co do efektów terapii. Aby im sprostać niezbędny jest dokładny plan leczenia, który zostanie zrealizowany przez interdyscyplinarnie współpracujący zespół. Pani Doktor podkreśliła rolę przeprowadzania z pacjentem rozmów weryfikujących plan leczenia. Pozwolą one na uniknięcie ewentualnych nieporozumień na linii lekarz dentysta – pacjent. W drugiej części wykładu przedstawione zostały w formie multimedialnej przypadki kliniczne, opierające się o współpracę ortodonty z chirurgiem twarzowo – szczękowym.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.