Ortodoncja w Praktyce - spotkanie listipadowe w Krakowie
Reklama

„Na szczyt wiedzie wiele dróg” – podsumowanie spotkania ortodontycznego

Kolejny wykład przeprowadzony został przez Panią lek. dent. Martynę Henschke, pt. „Cyfrowe technologie – teraźniejszość w zespołowym leczeniu pacjentów ortognatycznych – jak wykorzystać dostępne możliwości, by jeszcze lepiej i wygodniej odbyć wspólną podróż jako drużyna ortodonta – pacjent – chirurg”. Treść prezentowanego wykładu podkreśliła w znaczący sposób korzyści wynikające z zastosowania nowoczesnych technologii w gabinecie stomatologicznym, które umożliwiają optymalizację pracy całego zespołu. Przedstawiony został program Dental Monitoring, który służy do zdalnego monitorowania postępów leczenia pacjentów, a także umożliwia ich bezzwłoczny kontakt z lekarzem dentystą w razie wystąpienia awarii. Dodatkowo staje się on narzędziem motywującym, zwiększającym zaangażowanie pacjenta w trakcie prowadzenia leczenia. W dalszej części wykładu Pani lek. dent. Martyna Henschke przedstawiła przypadki kliniczne oraz omówiła poszczególne etapy leczenia wybranych pacjentów.

Dr n. med. Barbara Warych przygotowała prelekcję na temat leczenia pacjentów dorosłych

„Przygotowanie przedchirurgiczne Invisalign. Aspekt diagnostyczny i techniczny” to temat wykładu przedstawionego uczestnikom konferencji przez Pana Dr n. med. spec. ortodoncji Michała Tarnawskiego. Podczas swojego wystąpienia Pan Dr przedstawił etapy przygotowania pacjentów, leczonych nakładkami w systemie Invisalign, do przeprowadzenia operacji ortognatycznej. Podkreślił rolę współpracy ortodonty z chirurgiem twarzowo – szczękowym. Opiera się ona na wspólnym planowaniu leczenia przedoperacyjnego tak, aby maksymalnie usprawnić przebieg operacji oraz skrócić czas spędzony przez pacjenta na sali operacyjnej. Wspomniane zostały również sposoby retencji, jakie znajdują zastosowanie u pacjentów, u których przeprowadzono zabiegi ortognatyczne. W dalszej części wykładu omówiono przypadki kliniczne, przedstawione w formie multimedialnej.

Pani lek. dent. spec. ortodoncji, spec. stom. dziecięcej Barbara Czerwińska-Niezabitowska w dwuczęściowym wykładzie pt. „Ortodoncja funkcjonalno-estetyczna w aspekcie zaburzeń czaszkowo-żuchwowych i rehabilitacja” przedstawiła schemat holistycznego badania diagnostycznego pacjenta, dzieląc się z uczestnikami konferencji swoim ponad 50-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie lekarza dentysty.  Zaprezentowana analiza obejmuje: wywiad przeprowadzany z pacjentem, badanie stawu skroniowo-żuchwowego, mięśni URNŻ, badanie trzasków, analizę posturalną, a w podsumowaniu rozpoznanie i diagnozę czynnościową. Całość leczenia pacjenta z dysfunkcjami układu stomatognatycznego przeprowadzana jest w ramach współpracy lekarz dentysta – fizjoterapeuta. Umożliwia to pomoc pacjentom bólowym, którzy często przez wiele lat zmagają się z problemami w zakresie nieprawidłowego funkcjonowania URNŻ.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.