Prof. Więckiewicz: Dobro pacjenta powinno być na pierwszym miejscu

Lek. dent. Katarzyna Służalec-Więckiewicz i prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz: Dobro pacjenta powinno być na pierwszym miejscu

Łączenie kariery zawodowej z życiem prywatnym nie jest łatwe. Lek. dent. Katarzyna Służalec-Więckiewicz i prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz tworzą parę prywatnie i zawodowo, do tego oboje rozwijają swoje kariery. Niedawno prof. dr hab. n. med. Mieszko Więckiewicz został jednym z najmłodszych profesorów tytularnych medycyny, teraz publikuje z zespołem artykuł w zagranicznej prasie o odkryciu genetycznego podłoża bruksizmu sennego (ang. sleep bruxism), jednak oboje nie zapominają, że pacjent powinien być traktowany priorytetowo.

TPS_6_20_sylwetki_stomatologii_DOBRO_PACJENTA_POWINNO_BYC_NA_PIERWSZYM_MIEJSCU_K_M_WIECKIEWICZ

fot. archiwum M. Więckiewicza

Szanowni Państwo, w stworzonej i prowadzonej przez Was praktyce udało się połączyć w całość Państwa pasje i specjalizacje zawodowe. Proszę zdradzić receptę na udany związek współdziałający na polu zawodowym i prywatnym. Jak jednocześnie połączyć pracę we wspólnym obszarze z udanym życiem rodzinnym?

K.S.W.: Nie wiemy, czy istnieje recepta na udany związek współdziałający na polu zawodowym i prywatnym. Przy tak intensywnej pracy mojego męża w obszarze naukowym i klinicznym jedna z osób musi się bardziej poświęcić na polu prywatnym, żeby druga mogła się szybko rozwijać zawodowo.

M.W....

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.