Reklama usług stomatologicznych - problem - dentalmaster.pl

Problem reklamy usług stomatologicznych

Title: The problem of advertising dental services
Słowa kluczowe: marketing, reklama, usługi stomatologiczne
Keywords: marketing, advertisement, dental services
Streszczenie: Po marketing, jako narzędzie promocji, sięgają świadczeniodawcy medyczni, również właściciele gabinetów stomatologicznych, którzy w ten sposób chcą zareklamować swoje usługi. Jako że działalność lecznicza jest w Polsce szczegółowo regulowana, należy rozważyć, czy w ogóle możliwa jest reklama usług stomatologicznych.
Summary: Medical service providers, also owners of dental offices, who want to advertise their services reach for marketing as a promotional tool. As healthcare in Poland is regulated in detail, it should be considered whether it is possible to advertise dental services.

Warunki gospodarki wolnorynkowej oraz możliwość wyboru świadczeniodawcy przez pacjenta spowodowały walkę o pacjenta na rynku usług medycznych. Podmioty wykonujące działalność leczniczą, a przede wszystkim prywatne przychodnie, coraz silniej konkurują między sobą. Walka o pacjenta szczególnie widoczna jest na rynku usług stomatologicznych, z uwagi m.in. na dużą liczbę świadczeniodawców oraz zasady płatności (bezpośrednio przez pacjenta). Próbując pozyskać klienta, przychodnie i gabinety stomatologiczne coraz powszechniej sięgają po instrumenty marketingu. Stosowanie marketingu przez świadczeniodawców medycznych pozwala bowiem poznać oczekiwania pacjentów, a następnie ich przyciągnąć i zatrzymać w konkretnej placówce ochrony zdrowia, np. w gabinecie dr. B.W.

Marketing jest interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, pewną koncepcją działania, jak również zespołem zintegrowanych metod, reguł oraz instrumentów. Poprzez działania z zakresu marketingu, wykorzystując różnorodne narzędzia, świadczeniodaw...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.