TPS 6/21 - nowy numer już w sprzedaży - dentalmaster.pl

TPS 6/21 – nowy numer już w sprzedaży

TPS 6/2021

Drodzy Czytelnicy,

chirurgia i implantologia to temat przewodni czerwcowego wydania „Twojego Przeglądu Stomatologicznego”. Od marca na naszych łamach w każdym wydaniu ukazuje się dodatek tematyczny (do tej pory były to dodatki „Lasery” i „Endodoncja”). Bardzo dziękujemy Państwu za przekazane pomysły na kolejne tematy dodatków. Wcielamy je w życie zgodnie z Państwa głosami i potrzebami. Przypominam, że dodatki można także bezpłatnie pobrać w formie e-booka na serwisie dentalmaster.pl.

Na okładce czerwcowego wydania gościmy osobę zapewne Państwu znaną, autorkę wielu artykułów z zakresu periodontologii, które ukazują się na łamach „TPS-u” już od ponad 10 lat – dr Martę Cieślik-Wegemund. Zapraszam do lektury wywiadu z Panią Doktor, a także do zapoznania się z jej najnowszą pracą na temat regeneracji tkanki miękkiej i twardej wokół implantu w przebiegu periimplantitis, który rozpoczyna się na stronie 87.

Oprócz chirurgii i implantologii w numerze odnajdą Państwo także artykuły z zakresu odbudowy po leczeniu endodontycznym, diagnostykę radiologiczną zębów nadliczbowych, a także opracowanie na temat profilaktyki i leczenia kobiet ciężarnych. Serdecznie zapraszam do lektury czasopisma i odwiedzenia strony dentalmaster.pl.

prof. dr hab. n. med. Marta Tanasiewicz
Redaktor naczelna

SPIS TREŚCI

DENTAL NEWS
Dental news

SYLWETKI STOMATOLOGII
Moja praca jest moją pasją
Dr n. med. Marta Cieślik-Wegemund przedstawia swoje doświadczenia jako lekarz periodontolog. Opowiada również o swojej pracy jako wykładowca szkoleń podyplomowych w Duda Clinic College oraz kierunku, w jakim zmierza współczesna periodontologia.

STOMATOLOGIA WIEKU ROZWOJOWEGO
Zęby nadliczbowe w diagnostyce radiologicznej
Monika Świst, Anna Leśniak

ALGORYTM
Zgoda pacjenta na usunięcie (ekstrakcję) zęba

PERIODONTOLOGIA I CHOROBY BŁONY ŚLUZOWEJ
Skaling
Paulina Makowska, Anna Podgórska, Anna Religa, Ksymena Staroń-Irla
Nadziąślak – przypadek kliniczny
Anna Kuśka-Kiełbratowska, Aleksandra Sitek, Magdalena Kubicka-Musiał, Maksymilian Kiełbratowski

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.