Wyjątkowe spotkanie ze światowej sławy periodontologiem
Reklama

Wyjątkowe spotkanie ze światowej sławy periodontologiem i implantologiem!

Reklama

Już 12 października 2022 wybitny periodontolog i implantolog Prof. Dr. Maurício Araújo, DDS, MSc, PhD pojawi się w Warszawie na zaproszenie firmy MEDIF, wyłącznego dystrybutora biomateriałów GEISTLICH w Polsce. To jedyna taka okazja do spotkania, rozmowy i wymiany doświadczeń podczas całodniowego wydarzenia. Spotkanie z Prof. Dr. Maurício Araújo w Warszawie podzielone będzie na dwie niezależne części – wykład „Skuteczne zachowanie wyrostka zębodołowego przy natychmiastowym i odroczonym wszczepieniu implantu” oraz warsztaty praktyczne „Zachowanie wyrostka przy nienaruszonych lub uszkodzonych zębodołach”. Zarządzenie zmianami wyrostka po ekstrakcji jest jednym z tematów wzbudzających duże zainteresowanie wśród implantologów. Podczas wykładu zostanie przedstawiona seria badań obrazujących różne podejścia do poekstrakcyjnego zaniku kości. Natomiast podczas warsztatu zostaną omówione i zademonstrowane techniki małoinwazyjnej ekstrakcji zęba. W przypadku zarówno nienaruszonych, jak i uszkodzonych wyrostków zębodołowych, zostanie opisana i omówiona technika zachowania grzbietu wyrostka zębodołowego, w tym zastosowanie przeszczepu autologicznego lub substytutu tkanek miękkich do zamknięcia zębodołu.


Prof. Dr. Araújo, prowadzi własną praktykę w Rio de Janeiro oraz wykłada na Universidade Estadual de Maringá (Uniwersytet Stanowy w Maringá, Paraná, Brazylia). Jest przewodniczącym pracowni badań periodontologicznych i implantologicznych na Uniwersytecie Stanowym w Maringá. Razem ze swoimi współpracownikami opublikował przełomowe badania w zakresie zmian wyrostka po ekstrakcji zęba, zachowania wyrostka, tworzenia kości w zębodole poekstrakcyjnym i natychmiastowego wszczepienia implantu.

Jest Honorowym Członkiem Zarządu Osteology Foundation, członkiem ITI Fellow, byłym Prezesem ITI Brazil, oraz członkiem redakcji kilku magazynów.
Szczegóły na stronie internetowej

Liczba miejsc podczas wydarzenia ograniczona.

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.