Zaplanuj wcześniej swój bezpieczny udział w targach IDS 2021

Zaplanuj wcześniej swój bezpieczny udział w targach IDS 2021

Strona internetowa IDS oraz oferty specjalne partnerów targowych dostarczają przydatnych informacji i wsparcia w planowaniu podróży do Kolonii na 39. edycję IDS – International Dental Show – które odbędą się w dniach 22-25 września 2021.

Wiodące międzynarodowe targi stomatologiczne IDS w tym roku wkroczą w nowy wymiar – hybrydowy format targów z dodatkowymi ofertami cyfrowej platformy eventowej IDSconnect umożliwi wysoki, międzynarodowy zasięg. Nowy format połączy również rozmach, jaki generują targi fizyczne, z pionierskimi możliwościami cyfrowymi. Wszyscy wystawcy i goście, którzy planują osobiście pojawić się na IDS, powinni zaplanować swoją podróż do Kolonii i wszystkie związane z nią niezbędne kroki już teraz, aby zapewnić sobie i pozostałym uczestnikom bezpieczeństwo i udany pobyt.

Oto sześć najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania udziału w targach:

  1. Podróże służbowe: targi B2B zasadniczo różnią się od wydarzeń sportowych i festiwali. Targi skupiają się na indywidualnych rozmowach i nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Niemiecki rząd federalny klasyfikuje wystawców i odwiedzających targi jako „podróżujących w interesach z ważnego powodu”. Dzięki temu nie ma już żadnych formalnych przeszkód w uczestnictwie w targach w Niemczech. Więcej informacji można znaleźć na stronie Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Wspólnoty oraz w AUMA, Zrzeszeniu Niemieckiego Przemysłu Targowego.
  2. Zatwierdzone szczepionki w Niemczech i UE: w Niemczech i UE są obecnie zatwierdzone następujące szczepionki: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson. Wszystkie osoby zaszczepione inną szczepionką, która nie została zatwierdzona w UE, są dodatkowo zobowiązane do przedstawienia ważnego testu PCR lub innego testu wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. Ważne jest również, aby sprawdzić przepisy i ograniczenia dotyczące podróży do Niemiec i Europy mające zastosowanie do kraju wyjazdu, odwiedzając stronę internetową Ambasady Niemiec w danym kraju lub stronę internetową ambasady kraju wyjazdu w Niemczech.
  3. Wizy: obywatele krajów objętych obowiązkiem wizowym, którzy podróżują do Niemiec w celu wzięcia udziału lub wystawienia się na targach, muszą posiadać wizę biznesową. Koelnmesse może wesprzeć wnioskodawców, dostarczając oficjalne zaproszenie. Wymagane informacje można przesłać do Koelnmesse (tutaj). Więcej informacji na temat procesu ubiegania się o wizę, wymogów związanych z wydaniem wizy, opłat wizowych i formularzy wniosków można znaleźć w różnych językach na stronie przepisów wizowych Federalnego Urzędu Spraw Zagranicznych.
  4. Bilety dla wystawców, zwiedzających i dla prasy na IDS 2021: proces wydawania wszystkich biletów wstępu jest wyłącznie cyfrowy. Aby otrzymać bilet wstępu wszyscy odwiedzający, wystawcy lub dziennikarze muszą przesłać cyfrowy dowód pełnego szczepienia, testu lub powrotu do zdrowia. Jest to obowiązkowy wymóg przy zamawianiu biletu lub ubieganiu się o akredytację.
  5. Rezerwacje hotelowe: portal rezerwacji hoteli Koelnmesse oferuje szereg możliwości zakwaterowania we wszystkich kategoriach cenowych i kategoriach gwiazdek. Hotele w Kolonii i okolicach wdrożyły indywidualne protokoły higieny. Na żądanie chętnie udzielą informacji na temat zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ich obiektach.
  6. Przyjazd: dzięki dogodnemu położeniu w Europie, odwiedzający mogą szybko dotrzeć do Koelnmesse samolotem, pociągiem, samochodem i komunikacją miejską z wielu miast w Niemczech i za granicą.

Lufthansa Group, jako partner Koelnmesse, oferuje zniżki na bilety i specjalne warunki dla uczestników IDS (dla odwiedzających i wystawców). Są one dostępne na stronie IDS – zaledwie kilka kliknięć przeniesie odwiedzających bezpośrednio na platformę rezerwacji online, gdzie dostępne są zniżki i oferty specjalne.

Stacja kolejowa ICE Köln Messe/Deutz oraz doskonałe połączenia z lokalnymi środkami transportu publicznego sprawiają, że podróż pociągiem z całej Europy jest niezwykle wygodną opcją. Dodatkowe informacje na temat bezpiecznej podróży z niemiecką firmą kolejową Deutsche Bahn podczas pandemii koronawirusa można znaleźć na stronie: www.bahn.com/en#slc . Deutsche Bahn ma specjalną ofertę dla IDS z obniżonymi cenami na preferowanych trasach uczestników. Aby zarezerwować bezpośrednio, kliknij tutaj.

Dziesięć autostrad jest połączonych z obwodnicą Kolonii, która prowadzi bezpośrednio na tereny targowe bez skrzyżowań i sygnalizacji świetlnej. Kierowcy powinni po prostu podążać za zielonymi znakami na Koelnmesse. Po przybyciu na teren targów należy kierować się znakami na wyznaczone parkingi dla wystawców i gości. Parkingi są doskonale skomunikowane z wjazdami na tereny targowe.

Cyfrowy bilet wstępu na IDS 2021 jest jednocześnie biletem na przejazdy w sieci transportu publicznego Ren-Sieg (VRS) i sieci transportu publicznego Ren-Ruhr (VRR). Dzięki znakomitym połączeniom infrastrukturalnym targów czas podróży do Düsseldorfu lub Bonn wynosi poniżej 30 minut, a do regionu metropolitalnego Ren-Ruhr – obejmującego miasta Duisburg, Essen, Gelsenkirchen, Mülheim i Dortmund – można dotrzeć w ciągu 45 do 60 minut.

Goście targowi przylatujący na lotnisko w Düsseldorfie lub zatrzymujący się w hotelu w Essen mogą bezpłatnie korzystać z regionalnych pociągów ekspresowych, pociągów podmiejskich, tramwajów i autobusów miejskich, aby szybko i wygodnie dotrzeć do stacji Köln Messe/Deutz oraz na same targi.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży. Przypominamy także, że zapis do newslettera zapewnia cotygodniowy dostęp do najnowszych informacji branżowych, które specjalnie dla Ciebie przygotujemy w atrakcyjnej, skróconej formie.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.