Zdrowe zęby a zdrowe ciało – co właściwie wiedzą pacjenci i lekarze?
Zdrowe zęby to zdrowe ciało – to hasło zaczyna być coraz bardziej popularne, ale co tak naprawdę w tym temacie dokładnie wie pacjent? Czy lekarze (nie tylko stomatolodzy) uświadamiają pacjentów jak duży wpływ ma zdrowie jamy ustnej na cały organizm?
W ramach akcji Polska mówi aaa postanowiono dokładnie zbadać temat. Oto co można przeczytać na stronie internetowej:
Postanowiliśmy sprawdzić wiedzę pacjentów oraz lekarzy różnych specjalności. Pytamy rzecz jasna o różne aspekty korelacji pomiędzy zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym. Dla każdej z grup przygotowaliśmy oddzielną ankietę. START!
Zaniedbania w obszarze jamy ustnej mogą mieć nieodwracalne konsekwencje nie tylko dla kondycji zębów, ale także całego organizmu. Próchnica czy stany zapalne dziąseł przyczyniają się do powstawania wielu chorób ogólnoustrojowych, powodują powikłania czy też zmniejszają skuteczność terapii. Kwestia wzajemnych zależności pomiędzy kondycją jamy ustnej a zdrowiem całego organizmu to nie slogan, a fakt potwierdzony wieloma badaniami.
Zapraszamy Państwa do wypełnienia krótkiej ankiety, która pokazuje jak ważne jest dbanie o jamę ustną dla zdrowych zębów i dla całego organizmu.
Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu. O zamknięciu akcji i podsumowaniu badań będziemy informować w dentalmaster.pl. Zapraszamy do śledzenia newsów!
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży. Przypominamy także, że zapis do newslettera zapewnia cotygodniowy dostęp do najnowszych informacji branżowych, które specjalnie dla Ciebie przygotujemy w atrakcyjnej, skorconej formie.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego jako następstwo przeoczonego złamania kłykcia żuchwy u dziecka
Słowa kluczowe: skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego, złamanie kłykcia żuchwy, tomodensytometria Keywords: temporomandibular joint ankylosis, fracture of the mandibular condyle, tomodensitometry Streszczenie: Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowe...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Aparaty nakładkowe i miniimplanty ortodontyczne w leczeniu zgryzu przewieszonego u dorosłych
Słowa kluczowe: zgryz przewieszony, miniimplanty, nakładki Keywords: scissor bite, miniscrews, aligners Streszczenie: Zgryz przewieszony nie ulega samoistnej korekcji. Stopniowo pogarsza się w wyniku nadmiernego wyrzynania się zębów, negatywnie wp...