Aplikacja Medcases na ratunek studentom medycyny - Strona 2 z 2 - dentalmaster.pl
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Aplikacja Medcases na ratunek studentom medycyny

Pracując nad Medcases, nie sądziliśmy wówczas, że nasza platforma stanie się jednym z głównych miejsc, gdzie studenci czerpać będą swoją wiedzę „w praktyce”. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nic nie zastąpi stażu w szpitalu i bezpośredniego kontaktu z prawdziwym pacjentem. Liczymy, że sytuacja szybko wróci do normalności, ale wiemy też, że będzie to raczej „nowa normalność”. W tych trudnych czasach musimy sobie jakoś radzić, a pomóc nam w tym mogą nie tylko filmiki i streamy z sal operacyjnych, ale również rozwiązania informatyczne bazujące na sztucznej inteligencji – mówi inż. lek. Mariusz Kurman, współtwórca Medcases.

Sprawdź więcej NOWOŚCI z kraju i ze świata.

Obecnie z aplikacji korzysta prawie 9000 osób, znaleźć w niej można niemal 4000 skomplikowanych przypadków medycznych, tworzonych przez dyplomowanych lekarzy wspieranych przez sztuczną inteligencję. Każdy wirtualny pacjent posiada różne zestawy objawów i wyniki badań (możliwych przy danej jednostce chorobowej), co sprawia, że każdy przypadek jest unikatowy, nawet jeżeli diagnoza jest taka sama. W wyniku ostatnich wydarzeń do platformy dodani zostali „pacjenci” z objawami infekcji COVID-19, a także innych infekcji obejmujących drogi oddechowe – zapalenia płuc, grypy czy zapalenia krtani. Zaimportowane zostały algorytmy umożliwiające naukę prowadzenia diagnostyki tych przypadków.

Niektórzy studenci staną się pełnoprawnymi lekarzami najprawdopodobniej w trakcie trwania epidemii. Wierzymy, że, stawiając czoła wirtualnym pacjentom z infekcją COVID-19, będą lepiej przygotowani do tego, co czeka ich w prawdziwym szpitalu – mówi lek. Przemysław Klimas, współtwórca Medcases.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej Medcases mocno zyskała na popularności i stała się nieocenionym narzędziem nie tylko dla studentów kierunków medycznych, ale również uczelni, które muszą realizować podstawę programową online. Umożliwia kształcenie studentów zarówno polsko-, jak i angielskojęzycznych.

Dostajemy coraz więcej zapytań od uczelni medycznych, które są zainteresowane korzystaniem z naszej aplikacji – dodaje lek. Przemysław Klimas.

Badania przeprowadzone wśród użytkowników Medcases pokazują, że już po miesiącu korzystania z aplikacji wzrasta liczba poprawnych diagnoz (o 8,9%), zleconych badań diagnostycznych (o 12,8%) oraz dokładność przeprowadzonego badania fizykalnego (o 15,3%). Poprawia się również dokładność zebranego wywiadu z pacjentem (o 5,8%).

Aplikacja dostępna jest na medcases.pl

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Reklama

Zespół Stomatologiczny

Reklama
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.