Aspekty leczenia interdyscyplinarnego u pacjentki z chorobą przyzębia. Opis przypadku
Przy kolejnej wizycie zdecydowano się na wykonanie testu PET z uwagi na nadal niezadowalający stan przyzębia (ryc. 7, 8, s. 37). Badania wykonano za pomocą gotowych zestawów PET Standard (MIP-Pharma). Próbki były pobierane z 4 najgłębszych kieszonek przyzębnych wg opisanej wcześniej procedury. Po otrzymaniu wyniku oraz zakończeniu celowanej antybiotykoterapii poprawa stanu przyzębia pozwoliła na kontynuację leczenia (ryc. 1, 2, s. 34).
Następnym etapem była ekstrakcja zębów 13, 26 i 27, przed którą również wykonano wycisk do uzupełnienia tymczasowego – podobnie jak w żuchwie.
Sprawdź inne produkty STOMATOLOGICZNE na dlaspecjalistow.pl
Na modelach orientacyjnych przeprowadzono korekcyjne szlifowanie pozostałych zębów w szczęce. Na tak opracowanym modelu w laboratorium wykonano nawoskowanie zachowanych zębów (wax-up) oraz odtworzono brakujące zęby 14, 15 i 26 do wykonania mock-up (ryc. 5, s. 36). Na jego podstawie omówiono z pacjentką wszystkie szczegóły budowy przyszłych koron i mostów, które następnie pacjentka zaakceptowała. Na kolejnych wizytach podjęto leczenie endodontyczne oraz odbudowę na włóknach szklanych wszystkich zębów w szczęce według procedury, jak w zębach 41 i 31. Po zakończeniu leczenia oszlifowano zęby szczęki (ryc. 4, s. 35) oraz wykonano wycisk dwuwarstwowy dwuczasowy masą silikonową typu A Express (3M ESPE). W ustach pacjentki z materiału Telio CS C&B (Ivoclar Vivadent) wykonano mock-up w celu wizualizacji kształtu przyszłych mostów oraz akceptacji i adaptacji pacjentki do planowanych rozległych uzupełnień protetycznych. Praca została wysłana do laboratorium w celu wykonania mostów na [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!