"Dziel się uśmiechem" - 9 edycja programu już ruszyła!

„Dziel się uśmiechem” – 9 edycja!

„Dziel się uśmiechem” – kolejna, dziewiąta edycja!

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjno – profilaktyczny „Dziel się Uśmiechem”.

W walce z próchnicą najważniejsza jest profilaktyka i dbałość o systematyczną pielęgnację jamy ustnej. Już w wakacje ruszą przygotowania do kolejnej, dziewiątej edycji programu „Dziel się Uśmiechem”, która rozpocznie się 18 października.

W roku szkolnym 2021/2022 zajęcia odbędą się dla 70 000 dzieci z klas 1-3. Dla uczestników programu przygotowane będą nowe materiały edukacyjne na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Akcja potrwa od 18 października 2021 do 30 kwietnia 2022 r.

Podczas 8 edycji programu „Dziel się Uśmiechem”, które odbyły się w latach 2013-2019, nauczyciele oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża przeprowadzili lekcje na temat prawidłowej higieny jamy ustnej dla blisko 800 000 dzieci w szkołach podstawowych w całej Polsce. Dodatkowo, z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych skorzystało ponad 46 000 dzieci w wieku 5-13 lat.

Źródło: pts.net.pl

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.