27-28.03.2026 r. | Kizuna Dental Symposium 2026
Kizuna Dental Symposium 2026 odbyło się w dniach 27-28 marca 2026 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie i zgromadziło około 300 uczestników – dentystów oraz techników dentystycznych z całej Europy.
Wydarzenie, organizowane przez Kuraray Noritake, koncentrowało się na idei „kizuna” – więzi i współpracy pomiędzy gabinetem stomatologicznym a laboratorium techniki dentystycznej. Celem sympozjum była wymiana doświadczeń, prezentacja nowoczesnych technologii oraz rozwój skutecznej współpracy w procesie leczenia pacjentów.
Program obejmował liczne wykłady i prezentacje praktyczne prowadzone przez ekspertów z całej Europy, w tym m.in. dr Aleksandrę Łyżwińską, dr. Wiktora Pietraszewskiego, MTD Nondasa Vlachopoulosa czy Antonio Corradiniego. Prelegenci omawiali m.in. cyfrowe workflow w stomatologii, zastosowanie cyrkonu w protetyce, estetyczne odbudowy kompozytowe oraz skuteczną współpracę lekarza z technikiem dentystycznym.
Sympozjum miało także wymiar integracyjny – wydarzenie rozpoczęła uroczysta kolacja inspirowana kulturą japońską, która stworzyła przestrzeń do networkingu i wymiany doświadczeń w międzynarodowym środowisku.
















