Jak zaczarować ceramikę? Tressis Natural Ceramic System
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Jak zaczarować ceramikę? Tressis Natural Ceramic System – charakteryzacja brzegu siecznego – test nr 1

TITLE: How to enchant ceramics? Tressis Natural Ceramic System – incisal characterization – test no. 1

STRESZCZENIE: Praca z ceramiką Tressis krok po kroku. Artykuł opisuje, jak uzyskać naturalny efekt uzupełnienia.

SŁOWA KLUCZOWE: ceramika, brzeg sieczny, imitacja natury

SUMMARY: Work with the Tressis ceramics step by step. The article describes how to achieve a natural effect of a dental restoration.

KEYWORDS: ceramics, incisal edge, imitation of nature

W erze protetyki estetycznej i produktów CAD/CAM nadal wyjątkowym elementem jest proteza porcelanowa na dowolnej podbudowie, która w celu osiągnięcia doskonałości natury wymaga indywidualnej charakteryzacji, a efekt pracy technika dentystycznego nie może być obecnie osiągnięty metodami cyfrowymi. Oczywiście właściwe, przewidywalne efekty można uzyskać tylko przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, co oznacza,że podstawowe składniki niezbędne do licowania należy uzupełnić o dodatkowe proszki ceramiczne w celu „ożywienia” wewnętrznej struktury licującej.

Każda ceramika dentystyczna udostępnia możliwości modyfikacji koloru, przezierności i wprowadzenia w strukturę efektów wewnętrznych, ale celem firmy Tressis, włoskiego producenta ceramiki dentystycznej,jest ułatwienie pracy technika na podstawie stałej analizy jego potrzeb w prostym osiąganiu spektakularnych, estetycznych efektów. Tressis od lat współpracuje z pracowniami testującymi ceramikę w praktyce laboratoryjnej i jako producent reaguje na wszystkie uwagi dotyczące swoich produktów,tzn. dotyczące: efektu konglomeracji przy nakładaniu,koloru, stopnia opakerowości, fluorescencji i opalescencji oraz sposobu wypalania. Na tej podstawie przygotowano system kolorów [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy