Leczenie ortodontyczne pacjentów rosnących – jakie są możliwości?
art. sponsorowany

Leczenie ortodontyczne pacjentów rosnących – jakie są możliwości?

Coraz więcej lekarzy ortodontów poszukuje nowoczesnych metod leczenia wad zgryzu, które zapewniają lepsze rezultaty kliniczne oraz większy komfort, a także będą odpowiednie dla najmłodszych pacjentów. Jedną z alternatywnych metod leczenia są przezroczyste nakładki ortodontyczne, wśród których wiodącym rozwiązaniem jest system Invisalign®. O tym, jak skutecznie wykorzystać metodę nakładkową Invisalign w terapii pacjentów rosnących opowiedzą jej prekursorzy i praktycy podczas zbliżającej się 3. edycji Konferencji Alignerowej.

leczenie ortodontyczne pacjentów
3. Konferencja Alignerowa

Wady zgryzu dotyczą nawet 60 proc. polskich dzieci i nastolatków1, dlatego do gabinetów stomatologicznych zgłasza się coraz więcej rodziców pragnących zadbać o zdrowy zgryz ich dorastającej pociechy. Wielu z nich poszukuje wygodniejszej i mniej widocznej alternatywy dla stałych aparatów metalowych. Jedną z nich jest terapia przezroczystymi nakładkami ortodontycznymi polegająca na noszeniu przez określony czas zestawu zdejmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Jednym z przykładów tego typu rozwiązania jest system Invisalign® – innowacyjny system przezroczystych nakładek, który dzięki połączeniu technologii i możliwości dopasowania, ułatwia planowanie leczenia pacjentów w skoku wzrostowym i pozwala uzyskać zamierzone, satysfakcjonujące efekty kliniczne. Leczenie Invisalign® jest z powodzeniem stosowane u dzieci i młodzieży z uzębieniem mieszanym bądź stałym, które wymagają leczenia ortodontycznego, a system Invisalign First™ to pierwsze przezroczyste nakładki zaprojektowane z myślą o najmłodszych pacjentach w wieku od 6 do 10 lat. Powiązane z nim narzędzia z zakresu cyfrowej ortodoncji umożliwiają lekarzom wczesną interwencję w przypadku problemów z rozstawieniem i przepełnieniem zębów mlecznych, a także mogą okazać się pomocne w rozszerzeniu łuku zębowego, korygowaniu wystających zębów czy poprawie ogólnej estetyki uśmiechu dziecka, którego żuchwa wciąż rośnie. Wyrównywanie zgryzu pomaga skorygować położenie szczęki i zapobiega potencjalnym problemom ortodontycznym w przyszłości.

Znacznie więcej o tym, jakie wyniki kliniczne można uzyskać lecząc ortodontycznie dzieci i młodzież z zastosowaniem nakładek Invisalign® opowiedzą specjaliści i prekursorzy metody alignerowej w Polsce – dr n. med. Katarzyna Becker, dr n. med. Katarzyna Potoczek-Wallner, dr n. med. Maciej Cićkiewicz oraz dr n. med. Agata Pardus podczas zbliżającej się 3. Konferencji Alignerowej, która odbędzie się już 11 marca.

W ramach wykładów w formie online transmitowanych na żywo eksperci poruszą m.in. temat planowania leczenia z uwzględnieniem skoku wzrostowego pacjenta, kluczowej roli odpowiedniej komunikacji z rodzicem i dzieckiem, możliwościach leczenia ortodontycznego u pacjentów rosnących oraz interdyscyplinarnego podejścia i współpracy z innymi specjalistami. Wykładowcy zaprezentują także liczne przypadki kliniczne.

Dostęp do praktycznej dawki wiedzy, przekazanej w atrakcyjny sposób przez praktyków stosujących metodę nakładkową od kilku lat, jest całkowicie bezpłatny. Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat i ma możliwość zdobycia nagród marki Invisalign oraz książkę guru leczenia alignerami dr Sandry Tai – „Alignery. Postępowanie kliniczne”.

Więcej informacji o prelegentach i tematach wykładów, szczegółowy harmonogram konferencji, a także formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: https://www.konferencja-alignerowa.pl/.

1 Badanie opinii zrealizowane na zlecenie Align Technology w dn. 11-14.20.2022 przez agencję badawczą SW Research na grupie 550 Polaków (rodziców dzieci i nastolatków).

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.