Nakładki we współczesnej ortodoncji - Strona 2 z 2 - dentalmaster.pl
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Nakładki we współczesnej ortodoncji

Pacjentka druga

24-letnia pacjentka zgłosiła się do gabinetu ortodontycznego ze względu na brak miejsca na dwójki i wadę zgryzu. Diagnoza to:

  1. Średniego stopnia zwężenie szczęki górnej i dolnej z towarzyszącymi stłoczeniami zębowymi i częściowym brakiem miejsca dla dwójek górnych i dolnych.
  2. Zgryz głęboki częściowy w odcinku przednim ze starciem patologicznym zębów obu szczęk.
  3. Wielopoziomowa płaszczyzna szczęki i żuchwy.
  4. Kanałowo leczona 26 do obserwacji i ewentualnej rewizji.

Na postawie zgromadzonej dokumentacji (zdjęcie cefalometryczne z analizą, panoramy, fotografie zewnątrz- i wewnątrzustne oraz skany z wydrukiem modeli sterolitograficznych) zaplanowano u pierwszej pacjentki leczenie na okres około 8-10 miesięcy i wyprodukowano w sumie trzy zestawy nakładek. U drugiej pacjentki leczenie było dłuższe, ok. 10-12 miesięcy, i wyprodukowano w sumie cztery zestawy nakładek. Po uzyskaniu efektu prawidłowego ustawienia zębów nastąpił okres ich stabilizacji. Wykonany został bezbarwny aparat retencyjny utrzymujący prawidłowe ustawienie zębów u pacjentki.

Sprawdź inne artykuły z kategorii ORTODONCJA.

Współczesna ortodoncja daje ogromne możliwości korekty wady zgryzu. Szereg dostępnych technik i systemów jest ciągle doskonalony, aby wyeliminować ograniczenia i wady danych metod. Zarówno korekta wad zgryzu, jak i sam proces ich korygowania ukierunkowane są na poprawę jakości życia w kontekście zdrowia jamy ustnej pacjentów i dają realne możliwości poprawy aspektów: psychologicznego, społecznego i estetycznego.

lek. [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy