Nienke Feenstra nowym Prezesem INFARMA - dentalmaster.pl

Nienke Feenstra nowym Prezesem INFARMA

23 czerwca 2020 roku, podczas Walnego Zgromadzenia Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA wybrany został nowy skład Zarządu, Rady Nadzorczej oraz Sądu Dyscyplinarnego na kadencję 2020-2022. Nienke Feenstra, reprezentująca Takeda Polska została powołana przez nowy Zarząd INFARMY na stanowisko Prezesa. Zastępcą Prezesa został Michał Bichta (Novartis Poland), Skarbnikiem – Katarzyna Kacperska (Novo Nordisk Pharma). Przewodniczącą Rady Nadzorczej została Magdalena Kruszewska (Sanofi Aventis).

„Przewodzenie pracom INFARMY to z jednej strony niesamowite wyróżnienie, a z drugiej ogromne wyzwanie. Dziękuję firmom członkowskim za ten dowód zaufania. Mam nadzieję na inspirującą i dynamiczną pracę z członkami nowego Zarządu, Rady Nadzorczej a także przedstawicielami pozostałych firm członkowskich i biura INFARMA” – komentuje wybór nowa Prezes INFARMA – Nienke Feenstra.

„Jestem przekonana, że mimo różnych modeli biznesowych i zróżnicowanych portfolio możemy działać wspólnie na rzecz poprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Branża międzynarodowych, innowacyjnych firm farmaceutycznych jest wartościowym partnerem rządu w kreowaniu rozwiązań sprzyjających poprawie efektów zdrowotnych polskich obywateli, a także wzrostowi gospodarczemu. Poprzez swoje działania chciałabym sprawić, że ta pozycja będzie się umacniać. – podkreśla Feenstra.

Sprawdź inne NOWOŚCI z branży.

Ustępująca, zgodnie ze statutem INFARMA po dwóch kadencjach, Prezes Dorota Hryniewiecka-Firlej, w latach 2020-2022 będzie członkiem Rady Nadzorczej. Życząc powodzenia nowej Prezes Zarządu, podkreśla: „Składam serdeczne gratulacje na ręce nowego Prezesa i całego Zarządu, jednocześnie mocno trzymając kciuki za dalsze plany i realizacje, które będą wzmacniały pozycję INFARMY w systemie ochrony zdrowia. Z perpektywy 4 lat na stanowisku Prezesa mogę powiedzieć, że siłą INFARMY jest różnorodność idei a zrazem spójny, jednolity głos reprezentujący całe środowisko oraz efektywna praca przedstawicieli firm w poszukiwaniu rozwiązań, odpowiadających na kluczowe wyzwania – dla dobra systemu ochrony zdrowia i przede wszystkim pacjentów”.

Nowa Prezes INFARMA – Nienke Feenstra jest pochodzącą z Holandii farmaceutką z wykształcenia, z pasją do osiągania ponadprzeciętnych wyników na konkurencyjnych rynkach. W swojej pracy wykorzystuje zróżnicowane doświadczenie oraz wiedzę zdobytą na studiach podyplomowych o kierunkach psychologia biznesu, HR i literaturoznawstwo. Uważa, że punktem wyjścia do wszystkich działań w sektorze zdrowotnym, również osiągania wysokich wyników, jest skupienie się na prawdziwej wartości dodanej dla pacjentów. W trakcie swojej kariery zawodowej pełniła liczne role zorientowane na pacjenta oraz na wartość, zarządzając ekonomiką zdrowia, marketingiem, kanałami sprzedaży i różnymi programami rozwoju biznesu na poziomie lokalnym, krajowym i globalnym.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.