Ubezpieczenie od utraty dochodu? Sprawdź w PTS - dentalmaster.pl

Ubezpieczenie od utraty dochodu? Sprawdź w PTS

Rozważasz ubezpieczenie od utraty dochodu? Na stronie PTS dostępne są szczegółowe informacje o możliwości ubezpieczania dla lekarzy dentystów oraz higienistek i asystentek stomatologicznych.

Ubezpieczenia są dostępne do zakupu i obejmują także ubezpieczenie od utraty dochodu. Jak można przeczytać na stronie PTS:

PZU stworzyło program ubezpieczeń dla lekarzy dentystów, higienistek i asystentek, którzy są członkami Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Stomatolodzy mogą ubezpieczyć się m.in. od utraty dochodu z powodu czasowej lub trwałej niezdolności do pracy.

– Oficjalnie rozpoczynamy współpracę z największym polskim towarzystwem ubezpieczeń oraz firmą iExpert, liderem rynku ubezpieczeń zawodowych. To historyczny moment dla naszej organizacji, który przekłada się na praktyczne korzyści dla Członków. Oferta umożliwiająca również zabezpieczenie się na wypadek losowej niezdolności do pracy, jest dowodem na uważną obserwację branżowych potrzeb i ukłonem dla wszystkich tworzących PTS – mówi Piotr Flejszar, dyrektor Biura ZG PTS.

Dentyści ubezpieczeni od utraty dochodu z powodu czasowej lub trwałej niezdolności do pracy, spowodowanej wypadkiem lub chorobą mogą liczyć na wypłatę świadczenia w wysokości nawet 537 zł dziennie, w zależności od wybranego wariantu. Do wyboru są trzy sumy gwarancyjne: 60 tys., 120 tys., 180 tys. zł. Składka wynosi już od 226 zł za rok ochrony. Wysokość ubezpieczenia nie jest zależna od poziomu dochodów ani formy zatrudnienia. Z oferty skorzystać mogą lekarze prowadzący indywidualną praktykę i zatrudnieni na podstawie umów. Złożenie wniosku nie wymaga ankiety medycznej ani zaświadczenia o stanie zdrowia.

Specjalna oferta jest efektem współpracy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego z PZU, a oprócz wspomnianego ubezpieczenia od utraty dochodu dostępne są także: OC obowiązkowe, OC dobrowolne, ochrona prawna zawodu oraz NNW HIV/WZW.

Szczegóły na temat ubezpieczenia dostępne są TU.

Przeczytaj więcej newsów z branży.

Przypominamy również, że aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie stomatologii wystarczy zapisać się do cotygodniowego newslettera – w każdy wtorek otrzymasz mail z najnowszymi informacji przekazanymi w krótkiej, atrakcyjnej formie. Dzięki newsletterowi zaoszczędzisz czas i szybko dotrzesz do informacji, których potrzebujesz.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.