Warsaw Dental Medica Show – program wykładów dla higienistek
Warsaw Dental Medica Show – targi z zakresu stomatologii oraz medycyny estetycznej, zapraszają do udziału w wydarzeniu także higienistki i asystentki stomatologiczne. Właśnie opublikowano program wykładów i warsztatów z zakresu profilaktyki, które wchodzą w skład EduAsyst 2021.
Targi Warsaw Dental Medica Show odbędą się w dniach 9-11 września 2021 w hali Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie. Jest to już IV edycja targów i IV edycja towarzyszącej im konferencji EduAsyst, która jest kierowana do higienistek i asystentek stomatologicznych.
Eduasyst to wykłady i warsztaty stworzone w oparciu o oczekiwania uczestników kongresu – asysty stomatologicznej i higienistek. Naszymi wykładowcami są specjaliści-praktycy, którzy posiadają duże doświadczenie zawodowe, prowadzą wiele szkoleń oraz są autorami licznych publikacji z dziedziny stomatologii.
Program EduAsyst Warsaw Dental Medica Show:
10 września (piątek)
10:00 – 10:15
ROZPOCZĘCIE KONFERENCJI, POWITANIE GOŚCI I WYKŁADOWCÓW
10:15 – 11:30 Ergonomia pracy i wpływ lup na jakość realizowanej usługi medycznej.
Wykładowca: mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, prezes Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, doktorantka na II wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Medycznej.
11:30 – 11:45 COFFE GO. Przerwa kawowa
11:45 – 12:45 Vectorowanie terapii i profilaktyki chorób przyzębia. Możliwości i zakres pracy w polu zabiegowym higienistki stomatologicznej.
Wykładowca: dr Marcin Aluchna, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista I stopnia stomatologii ogólnej i specjalista II stopnia stomatologii zachowawczej.
12:45 – 13:30 Bezpieczeństwo epidemiologiczne w gabinecie stomatologicznym. Procedury postępowania, najnowsze wytyczne i zalecenia, aspekty prawne.
13:30 – 14:30 HAPPY HOUR Przerwa lunchowa (strefa targowa)
14:30 – 15:30 Procedury postępowania z pacjentem implanto-protetycznym. Gabinet zabiegowy, gabinet higieny, profilaktyka domowa.
Wykładowca: Doktor Wojciech Ryncarz, jest absolwentem Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Należy do lekarzy-pionierów, którzy w Polsce wprowadzili w codziennej praktyce leczenie implantologiczne. Swoich pierwszych pacjentów implantologicznych prowadzi od 1992 roku. Jeden z członków-założycieli Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, a obecnie członek Zarządu PASE.
15:30-16:30 Praktyczne metody postępowania i skuteczne rozwiązania w leczeniu przypadków periodontologiczno-protetycznych
Wykładowca: mgr Renata Dziedzicka, trener biznesu, technik dentystyczny, szkoleniowiec i wykładowca. Certyfikowany trener higieny jamy ustnej. Od 25 lat zajmuje się prowadzeniem pracowni protetyki dentystycznej oraz konsultacją pacjentów pod kątem doboru technik i narzędzi do higieny jamy ustnej, zębów własnych oraz prac protetycznych stałych/ruchomych (korony, mosty, implanty, protezy), a także aparatów ortodontycznych stałych, jak również nakładek typu clear.
16:30-16:45 LOTERIADA Z NAGRODAMI, KONKURSY Indent, Oral-B, ShmittDental
16:45 -17:00 ZAKOŃCZENIE, ROZDANIE CERTYFIKATÓW
11 września (sobota)
09:30 – 12:30
System Vector – Studium przypadków zastosowania systemu Vector w praktyce periodontologicznej. Możliwości i zakres pracy w polu zabiegowegowym higienistki stomatologicznej
Organizator: Firma DurrDental
09:30 – 12:30
Porównanie technologii szczotek elektrycznych, sonicznych i magnetycznych. Omówienie badań klinicznych, studium przypadków
Organizator: Marka Oral-B
12:30 – 15:00
System Vector – Studium przypadków zastosowania systemu Vector w praktyce periodontologicznej. Możliwości i zakres pracy w polu zabiegowegowym higienistki stomatologicznej
Organizator: Firma DurrDental
REJESTRACJA NA SESJE WYKŁADOWE I WARSZTATY
Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.
Mogą zainteresować Cię również
Ortodoncja w praktyce
Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego jako następstwo przeoczonego złamania kłykcia żuchwy u dziecka
Słowa kluczowe: skostnienie stawu skroniowo-żuchwowego, złamanie kłykcia żuchwy, tomodensytometria Keywords: temporomandibular joint ankylosis, fracture of the mandibular condyle, tomodensitometry Streszczenie: Skostnienie stawu skroniowo-żuchwowe...
Łączne leczenie ortodontyczne i chirurgiczne ciężkiej wady zgryzu klasy III ze zgryzem krzyżowym przednim i tylnym
W niniejszej pracy kazuistycznej przedstawiono przypadek dorosłego pacjenta z ciężką szkieletową wadą zgryzu klasy III, z ewidentnym niedorozwojem szczęki i nadmiernie rozwiniętą żuchwą, co powodowało zgryz krzyżowy przedni i tylny, a także przesu...
Aparaty nakładkowe i miniimplanty ortodontyczne w leczeniu zgryzu przewieszonego u dorosłych
Słowa kluczowe: zgryz przewieszony, miniimplanty, nakładki Keywords: scissor bite, miniscrews, aligners Streszczenie: Zgryz przewieszony nie ulega samoistnej korekcji. Stopniowo pogarsza się w wyniku nadmiernego wyrzynania się zębów, negatywnie wp...