Wpływ epidemii wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie psychiczne personelu

Wpływ epidemii wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie psychiczne personelu stomatologicznego – ankieta

Wpływ epidemii wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie psychiczne personelu stomatologicznego to tytuł badania stanu zdrowia pracowników ochrony zdrowia w tym lekarzy dentystów, higienistek i asystentek stomatologicznych prowadzone przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne (PTS) we współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.

Jak możemy przeczytać na stronie PTS:

Ocena samopoczucia i zdrowia psychicznego przeprowadzana jest metodą kwestionariuszową poprzez platformę Qualtrics jako składowa badania inicjatywy World Mental Health Survey Consortium (WMH) przy Uniwersytecie Harvarda https://www.hcp.med.harvard.edu/wmh/. Analizie zbiorczej zostanie poddany stan zdrowia respondentów, w kierunku kwantyfikacji, mogących mieć  związek  z pandemią,  objawów depresyjnych, lękowych, myśli i zachowań rezygnacyjnych, pogorszenia się jakości życia, nadużywania środków psychoaktywnych, PTSD. Dla naszej grupy zawodowej dedykowana jest identyczna wersja badania jak dla innych grup respondentów.

 Badanie jest jednorazowe, w pełni anonimowe i dobrowolne. Może potrwać maksymalnie 15 minut.

Zależy nam na jak najliczniejszym udziale w badaniu, gdyż tylko wówczas analiza będzie miała odpowiednią moc statystyczną. Uzyskane dane pozwolą na wyróżnienie najczęstszych i najbardziej zagrażających zaburzeń ze sfery zdrowia psychicznego. Nie jest to bez znaczenia  jeśli uwzględni się, że wśród specjalności medycznych należymy do grupy najwyższego ryzyka kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem.  Jeśli badanie się powiedzie, to  jako PTS uzyskamy wiedzę, która  będzie stanowiła  podstawę do opracowania programów wsparcia dla osób wymagających pomocy.

Każdy członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego otrzyma link do badania drogą e-mailową wraz ze szczegółowymi informacjami na jego temat. Link do ankiety będzie aktywny do 31 maja 2021 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży. Przypominamy także, że zapis do newslettera zapewnia cotygodniowy dostęp do najnowszych informacji branżowych, które specjalnie dla Ciebie przygotujemy w atrakcyjnej, skorconej formie.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Ortodoncja w Praktyce

Ortodoncja w Praktyce

350,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.