Zabawa ceramiką - dobieranie koloru – fotorelacja – cz. II
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Zabawa ceramiką. Dobieranie koloru – fotorelacja – cz. II

TITLE: Working with ceramic – p. II

SŁOWA KLUCZOWE: ceramika, kolor

STRESZCZENIE: Artykuł prezentuje, w jaki sposób właściwie dobierać kolor ceramicznych prac protetycznych.

KEY WORDS: ceramic, color

SUMMARY: This article presents how choose right color for ceramic prosthesis

W bieżącej części artykułu przedstawiam kolejny sposób pracy z kolorem, w sytuacji kiedy jest możliwość pracy bezpośrednio z pacjentem.

W drugiej części artykułu przedstawiam kolejny sposób pracy z kolorem. Pierwszym była sytuacja, gdy mam możliwość działania z zębem lub jego częścią (artykuł w „NTD” 4/12, str. 36), drugi zaś to praca bezpośrednio z pacjentem. W obu przypadkach praca opiera się na tym samym, zmienia się jedynie sposób kontaktu z realnym środowiskiem.

Przeczytaj wszystkie artykuły z kategorii PROTETYKA

Przypadek drugi - praca z pacjentem

Planem i celem pracy była wymiana niekosmetycznego uzupełnienia (most licowany ceramiką i protezą akrylową) w celu podniesienia zwarcia oraz z powodu nieodpowiedniego koloru.

Etapy pracy

Fotografia 1 przedstawia sytuację wyjściową (most licowany ceramiką i protezą akrylową). Kolejne zdjęcie prezentuje wybraną grupę kolorów z kolornika Vita Classic: B4, D3 i D2. Wykonane zdjęcie wraz z [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy