Anna Starzyńska: Polska stomatologia nie ma się czego wstydzić

Prof. dr hab. Anna Starzyńska: Polska stomatologia nie ma się czego wstydzić

Coraz więcej lekarzy i gabinetów stomatologicznych decyduje się na pracę w zespole specjalistów. O współpracy interdyscyplinarnej w medycynie oraz o działalności Zakładu Chirurgii Stomatologicznej w czasie trwania pandemii opowiada prof. dr hab. Anna Starzyńska, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej GUMed, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i zdrowia publicznego oraz otolaryngolog.

TPS_1-2_21_sylwetki_stomatologii_POLSKA_STOMATOLOGIA_NIE_MA_SIE_CZEGO_WSTYDZIC_ANNA_STARZYNSKAfot. archiwum A. Starzyńskiej

Pani Profesor, prowadzi Pani od wielu lat aktywną działalność kliniczną i naukowo-dydaktyczną w ramach trudnej specjalności chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Jak w obecnym trudnym epidemicznie czasie zmienił się charakter pracy klinicznej z pacjentami i edukacyjnej w ramach kształcenia przed- i podyplomowego dentystów?

Od ponad 25 lat jestem związana z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (wcześniej Akademia Medyczna w Gdańsku), gdzie ukończyłam studia na kierunku lekarskim. Mój rozwój był związany przede wszystkim z działalnością naukowo-dydaktyczną oraz kliniczną w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii stomatologicznej, laryngologii oraz medycyny społecznej i zdrowia publicznego. Posiadanie specjalizacji z niniejszych dziedzin daje mi możliwo...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.