Anna Starzyńska: Polska stomatologia nie ma się czego wstydzić

Prof. dr hab. Anna Starzyńska: Polska stomatologia nie ma się czego wstydzić

Coraz więcej lekarzy i gabinetów stomatologicznych decyduje się na pracę w zespole specjalistów. O współpracy interdyscyplinarnej w medycynie oraz o działalności Zakładu Chirurgii Stomatologicznej w czasie trwania pandemii opowiada prof. dr hab. Anna Starzyńska, kierownik Zakładu Chirurgii Stomatologicznej GUMed, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i zdrowia publicznego oraz otolaryngolog.
Prof. dr hab. Anna Starzyńska (fot. archiwum A. Starzyńskiej)Prof. dr hab. Anna Starzyńska (fot. archiwum A. Starzyńskiej)

Pani Profesor, prowadzi Pani od wielu lat aktywną działalność kliniczną i naukowo-dydaktyczną w ramach trudnej specjalności chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. Jak w obecnym trudnym epidemicznie czasie zmienił się charakter pracy klinicznej z pacjentami i edukacyjnej w ramach kształcenia przed- i podyplomowego dentystów?

Od ponad 25 lat jestem związana z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (wcześniej Akademia Medyczna w Gdańsku), gdzie ukończyłam studia na kierunku lekarskim. Mój rozwój był związany przede wszystkim z działalnością naukowo-dydaktyczną oraz kliniczną w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej, chirurgii stomatologicznej, laryngologii oraz medycyny społecznej i zdrowia publicznego. Posiadanie specjalizacji z niniejszych dziedzin daje mi możliwość szerszego spojrzenia na obecną s...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.