Droga do estetyki. Aspekty uzupełnień pełnoceramicznych w odcinku przednim – cz. I
Szczegółowa analiza sytuacji wyjściowej, metodyczne podejście interdyscyplinarne i odpowiednie materiały umożliwiają nam stworzenie uzupełnień harmonizujących z otaczającym naturalnym uzębieniem.
Wykonywane „na miarę” uzupełnienia braków zębowych prowadzą do tworzenia wysoce estetycznych prac, które łączą się harmonijnie z otaczającymi je tkankami. Maszyny i oprogramowania mogą być pomocne w osiąganiu takich rezultatów. W finalnej analizie jednakże to czynnik ludzki i myśl, że każdy pacjent jest wyjątkowy, determinują ostateczny rezultat.
Aby spełnić wymagania i oczekiwania pacjentów, musi zostać wziętych pod uwagę wiele aspektów. Wytwarzanie standardowych uzupełnień protetycznych lub kopiowanie naturalnych zębów nie będzie wystarczająco satysfakcjonujące. Błędem jest idea „symetrii”. Zamiast tego powinniśmy dążyć do „harmonii”. Aby to zrobić, wymagane jest podejście holistyczne i zrozumienie całości systemu stomatognatycznego.
Przemyślenia na temat osiągnięcia harmonii w estetyce „różowej”
Architektura dziąsła odgrywa znaczącą rolę w rekonstrukcjach estetycznych. Bez względu na piękną warstwowość korona nie będzie spełniała kryteriów estetycznych, jeśli otaczające ją tkanki nie będą odpowiednie. Harmonię możemy osiągnąć jedynie wtedy, gdy uzupełnienie jest osadzone w różowych, zdrowych tkankach dziąsłowych. Z tego względu nieodzowne są bliska współpraca i systematyczna komunikacja już w przedprotetycznej fazie leczenia.
Przemyślenia na temat osiągnięcia harmonii w estetyce „białej”
W rzeczywistości możemy wyruszyć w drogę ku estetyce znacznie wcześniej niż nam się wydaje. W chwili, kiedy poznajemy budowę i strukturę naturalnego zęba, robimy już duży krok [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!