Budowanie zaangażowania u pacjenta - poznaj 10 zasad!
Reklama

Wyszukaj w serwisie

10 zasad budowania zaangażowania u pacjenta

W dzisiejszych czasach pacjent decyduje się na wizytę u dentysty w zależności m.in. od tego, jak mocno jest zaangażowany. Ponieważ pacjent jako klient ma możliwość wyboru gabinetu i lekarza, można spodziewać się, że będzie „przepływał” między gabinetami. Zatrzymać pacjenta na dłużej będzie mogło takie miejsce czy osoba, która będzie potrafiła wzbudzić pozytywne odczucia.

Zaangażowanie różni się od motywacji. Pacjent w praktyce najczęściej posiada motywację (a więc motyw), by udać się do dentysty. Boli mnie ząb? Oznacza to, że mam powód, by niezwłocznie udać się do dentysty. To pewne. Natomiast drugą, osobną kwestią jest odpowiedź na pytanie, czy chcę pójść do dentysty. Motywację może posiadać, ale chęci – niekoniecznie. Jeśli okaże się jednak, że pacjent- klient ma motyw (motywację), a także chęci (pozytywne przekonanie o realizacji działania), to możemy powiedzieć, że pacjent staje się zaangażowany. Wielu ludzi nauki usiłowało przedstawić jedną uniwersalną definicję zaangażowania. Przenosząc wiedzę z nauk o zarządzaniu oraz psychologii do realiów gabinetu dentystycznego, otrzymujemy definicję roboczą zaangażowania pacjenta: „Zaangażowanie pacjenta pojawia się wtedy, kiedy obok motywu lub motywów, by przyjść na wizytę, pojawi się również chęć wewnętrzna, polegająca na przekonaniu o słuszności przyjścia na wizytę, które to pacjenta wiąże z gabinetem czy lekarzem (tworzy więź emocjonalną)”.

Co ciekawe, motywacje pacjenta mogą mieć charakter pozytywny lub negatywny, natomiast zaangażowanie można definiować jako istniejące z danym natężeniem (jest wtedy pozytywne) lub zerowe. Zaangażowanie ma więc oddźwięk siły o natężeniu większym od zera.

Siła zaangażowania u pacjenta może sprawić, że będzie zachowywał się jednoznacznie: dążył do realizacji wizyty, jednocześnie unikając wszelkich czyn...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Reklama

Zespół Stomatologiczny

Reklama
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.