Dr Anna Lella wśród dyrektorów zarządu CED - dentalmaster.pl

Dr Anna Lella wśród dyrektorów zarządu CED

19 listopada przedstawiciele stowarzyszeń członkowskich Rady Europejskich Dentystów (CED), członków stowarzyszonych i obserwatorów spotkali się w Brukseli na walnym zgromadzeniu pod przewodnictwem prezydenta dra Marco Landiego. W trakcie sesji plenarnej członkowie Rady wybierali nowego Prezydenta oraz czterech dyrektorów zarządu.
Dr Freddie Sloth-Lisbjerg z Danii został wybrany na Prezydenta Rady, natomiast wśród nowych dyrektorów zarządu na lata 2021-2024 znalazła się dr Anna Lella z Polski. Nowo wybrani dyrektorzy dołączyli do trzech kontynuujących kadencję: dr Doniphan Hammer (Francja), dr Paulo Melo (Portugalia) i dr Henk Donker (Holandia).

Nowy zarząd Rady rozpoczął pracę 20 listopada.

Rada Europejskich Dentystów (CED) to europejskie stowarzyszenie non-profit, które reprezentuje ponad 340 tys. praktykujących dentystów, zrzeszonych w 32 krajowych stowarzyszeniach z 30 europejskich krajów. Głównymi celami CED jest promowanie wysokich standardów opieki stomatologicznej i wspieranie skutecznej praktyki zawodowej skierowanej na bezpieczeństwo pacjenta m.in. poprzez regularne kontakty z innymi organizacjami europejskimi i instytucjami UE.

Dr Anna Lella we wrześniu br. została członkiem Zarządu World Dental Federation (FDI), największej organizacji lekarsko-dentystycznej na świecie. Dr Lella to pierwszy lekarz dentysta z Polski, który zasiądzie w ścisłym zarządzie FDI.
W Polsce dr Anna Lella była m.in. wiceprezesem NRL i przewodniczącą Komisji Stomatologicznej NRL. Jest prezesem ORL w Olsztynie.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.