"Dziel się uśmiechem" - ruszyła 10. edycja programu

Organizatorzy akcji „Dziel się Uśmiechem” dziękują za wsparcie programu”

„Dziel się uśmiechem” to inicjatywa realizowana przez Mars Polska i Polski Czerwony Krzyż przy wsparciu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej od 2013 roku. Jego celem jest edukacja dzieci w wieku szkolnym – uczenie jak w prosty sposób dbać o zdrowie zębów i zapobiegać próchnicy. Inicjatywa jest w całości finansowana przez Mars Polska, który przekazuje na jego realizację 1% ze sprzedaży stacjonarnej bezcukrowych gum Orbit®, we wrześniu i październiku. Firma dotychczas przeznaczyła na ten cel ponad 7,6 miliona złotych. Z okazji 10. edycji programu i dekady promowania troski o zdrowe i czyste zęby, na bazie dobrzej znanej już reklamy, powstał specjalny spot. Organizatorzy i partnerzy „Dziel się Uśmiechem” dziękują w nim wszystkim, którzy wspierają inicjatywę i przyczyniają się do promowania zasad profilaktyki próchnicy.

Jak zaznacza Beata Rożek, Dyrektorka ds. korporacyjnych Mars Polska: Cieszę się, że jako firma odpowiedzialna, która chce mieć pozytywny wpływ na społeczeństwo, już dekadę pomagamy dbać o dziecięce uśmiechy. Jest to możliwe dzięki konsekwentnej współpracy z naszymi partnerami – Polskim Czerwonym Krzyżem – współorganizatorem akcji – oraz ekspertami z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. A przede wszystkim – dzięki konsumentom, którzy kupują nasze bezcukrowe gumy Orbit®. To dzięki ich wyborom przy półce sklepowej, co roku możemy produkować atrakcyjne materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli, a także higienistek szkolnych oraz realizować lekcje w szkołach. W trwającej w tym roku szkolnym edycji „Dziel się Uśmiechem” kolejne 100 tys. dzieci uczy się co robić, by mieć zdrowe zęby bez próchnicy.

Poprzez kampanię reklamową symbolicznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają realizację programu „Dziel się Uśmiechem”. Nauczycielom i koordynatorom programu, uczniom i rodzicom oraz każdemu, kto sprawia, że możemy wspólnie realizować tę ważną inicjatywę edukacyjną. Chcemy też zwracać uwagę, że próchnica nadal stanowi poważny problem społeczny, a chorobie tej można skutecznie zapobiegać stosując 4 kroki dla zdrowych i czystych zębów – dodaje Małgorzata Szukała, Kierownik Działu Promocji i Pozyskiwania Dochodów w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Realizowany od 10 lat ogólnopolski program Orbit® „Dziel się Uśmiechem” wspiera walkę z próchnicą wśród dzieci. Według badań problem ten dotyka bowiem blisko 82% sześciolatków w Polsce[1] i ponad 85% dwunastolatków. Tymczasem chorobie tej można skutecznie zapobiegać wdrażając w codzienną rutynę cztery proste kroki: szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, używanie dodatkowych akcesoriów do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, sięganie po bezcukrową gumę do żucia, kiedy nie mam możliwości umycia zębów po jedzeniu i piciu oraz regularne kontrole u dentysty.

Problem próchnicy wśród najmłodszych niestety wciąż pozostaje aktualny. Realizowany w szkołach program Orbit® „Dziel się Uśmiechem” poprzez zabawę uczy, jak dbać o zęby. Pamiętajmy natomiast, że to my – rodzice, opiekunowie – jesteśmy wzorem dla naszych dzieci. Warto więc, żeby w parze z pełnym miłości uśmiechem, utrwalać w domu te dobre nawyki – 4 proste kroki – podkreśla ambasadorka programu – Magdalena Różczka.

Kampania reklamowa w TV, kanałach VOD, ogólnopolskich stacjach radiowych oraz na platformie YouTube oraz w social mediach potrwa do końca kwietnia.

Kreację i materiały przygotowała agencja Brandcomm, za zakup mediów odpowiedzialny jest MediacomEssenc. Działaniami PR wspierającymi program Orbit „Dziel się Uśmiechem” zajmuje się grupa Garden of Words.

Dziel się uśmiechem

[1] Źródło: „Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej i jego uwarunkowań w latach 2016-2020. Ocena stanu zdrowia jamy ustnej i jego uwarunkowań w populacji polskiej w wieku 6, i 10 oraz 15 lat w 2018 roku” red. Dorota Olczak-Kowalczyk. Oficyna Wydawnicza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, 2019.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie dostępne są materiały edukacyjne wspomagające edukację dzieci przeznaczone dla nauczycieli oraz osób prowadzących prelekcje w szkołach.

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.