Nowe materiały pozwalają poprawić efekt estetyczny. Odbudowa przednich zębów przy zastosowaniu cienkich licówek wykonanych z materiału IPS e.max Press Impulse
Wraz z pojawieniem się nowych materiałów takich jak dwukrzemian litu pojawiła się możliwość tworzenia bardzo cienkich licówek. Uzyskana wyjątkowa cienkość umożliwia minimalną ingerencję w naturalną strukturę zęba.
W pełni ceramiczny system IPS e.max jest odpowiedni dla wszystkich obecnych wskazań ceramicznych. Dobrze sprawdza się przy użyciu technologii CAD/CAM i metody modelowania press. Szeroki wybór produktów IPS e.max Press występuje w czterech stopniach przezierności (HT, LT, MO, HO), materiały impulse w trzech różnych stopniach jasności i dwóch opalizujących odcieniach. Materiały te okazują się szczególnie przydatne w przypadku rekonstrukcji pojedynczego zęba, w którym nastąpiło uszkodzenie lub odbarwienie szkliwa, tak jak w przypadku szczegółowo opisanym poniżej.
Przypadek kliniczny
39-letnia pacjentka poprosiła o pomoc w poprawie wyglądu swoich zębów przednich (fot. 1). Poza lekkim problemem z przyzębiem zdiagnozowano próchnicę proksymalną w pierwszych siekaczach, jak również zębową i szkieletową wadę zgryzu III klasy ze zgryzem otwartym (fot. 2). Badanie radiologiczne potwierdziło istotne problemy z przyzębiem i ujawniło zapalenie tkanek okołowierzchołkowych zębów 31 i 32.
Opracowano dwuetapowy plan leczenia. Pierwszy etap polegał na wyeliminowaniu próchnicy i zapalenia. Aby zapanować nad stanem chorobowym, zastosowano kiretaż i wygładzanie powierzchni korzeni. Leczenie ortodontyczne skorygowało nieprawidłowy zgryz. Etap drugi skoncentrowany był na estetyce. Rozpoczęto go od przeprowadzenia analizy klinicznej, radiologicznej i fotograficznej (fot. 3 i 4). Następnie pobrano wycisk i zarejestrowano relację szczęki do żuchwy za pomocą arbitralnego łuku twarzowego. Dodatkowo [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!