Estetyczne odbudowy protetyczne na przebarwionych zębach filarowych
Reklama

Estetyczne odbudowy protetyczne na przebarwionych zębach filarowych. Kontrola odcienia i jasności za pomocą systemu IPS e.max

Artykuł opisuje przypadek wytworzenia wspartej na implantach protezy hybrydowej uzębienia szczęki z wykorzystaniem kompozytu nanofilowego (NFC) do budowy zębów w celu rehabilitacji protetycznej pacjentki.

STRESZCZENIE: Wiele osób noszących protezy zębowe ma do końca życia problemy, takie jak trudności z mówieniem i jedzeniem, obluzowanie protez i zespół bólu jamy ustnej. Normalne zdrowe życie zapewnia tym pacjentom konstruowanie protez na implantach z racji ich zalet funkcjonalnych i estetycznych. Niniejszy opis przypadku przedstawia wytwarzanie wspartej na implantach protezy hybrydowej uzębienia szczęki z wykorzystaniem kompozytu nanofilowego (NFC) do budowy zębów w celu rehabilitacji protetycznej pacjentki, dotychczas używającej protezy całkowitej.

Prawidłowy odcień jest kluczowy dla powodzenia stałych uzupełnień pełnoceramicznych. Jednak osiągnięcie go może stanowić problem, zwłaszcza w przypadku przebarwienia zębów filarowych.

Zespół lekarz dentysta – technik dentystyczny, który podejmuje się leczenia protetycznego, ma  często do czynienia z przebarwionymi zębami filarowymi. W sytuacjach gdy zęby te znajdują się w widocznej i ważnej z punktu widzenia estetyki strefie, proponowane rozwiązania protetyczne wymagają wnikliwej analizy.

Zasadnicze pytanie brzmi: w jaki sposób możemy zintegrować przebarwioną strukturę zęba z naszą warstwową pracą ceramiczną w taki sposób, aby osiągnąć równowagę między efektywnym „pokryciem” tkanek zęba a naturalnym współgraniem odcieni ostatecznej pracy (fot. 1 i 2)? Przedstawione poniżej podejście terapeutyczne opiera się na jasno określonym schemacie leczenia składającym się z następujących etapów:

  1. preparacj...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.