Leczenie implantoprotetyczne w strefie estetycznej szczęki
W trakcie tej samej wizyty w znieczuleniu nasiękowym Ubistesin Forte usunięto ruchomy fragment korony zęba, a następnie po odpreparowaniu płata śluzówkowo-okostnowego możliwie atraumatycznie usunięto odłamany korzeń zęba wraz ze zmianą (fot. 2). Zębodół wyłyżeczkowano i założono materiał biologiczny kościozastępczy Bio-oss i membranę Evolution (fot. 3a-b). Ranę zaszyto. Koronę zęba pacjentki po drobnej korekcie wklejono na szynie FiberSplit. Niektórzy autorzy wykonują tymczasową protezę z materiału Essax, aby zapewnić pacjentowi tymczasowe uzupełnienie, które można wyjmować. Korona wykonana z takiego materiału będzie delikatnie zbliżała się do brodawki, zapewniając podparcie, jednocześnie nie wywierając ucisku na grzbiet wyrostka zębodołowego (6).
W trakcie wizyty kontrolnej po 6 miesiącach wykonano tomografię komputerową, która wykazała regenerację kości w miejscu augmentacji. W znieczuleniu nasiękowym odpreparowano płat śluzówkowo-okostnowy i wszczepiono implant Conelog 3,3/13 mm (fot. 4).Ranę zaszyto. Po 8 dniach podczas wizyty kontrolnej zdjęto pacjentce szwy i ponownie osadzono ząb na szynie FiberSplit. Należy pamiętać, aby prowizorium nie uciskało okolicy implantu, gdyż podczas okresu osteointegracji może to znacznie wpłynąć na niepowodzenie leczenia, zaburzając przebieg osteointegracji (4, 5).
Po 7 miesiącach od ostatniej wizyty w znieczuleniu nasiękowym usunięto prowizorium, a następnie odsłonięto implant techniką wg Palacciego i wkręcono śrubę gojącą.
W trakcie kolejnej wizyty, po ok. 2 tygodniach, metodą łyżki zamkniętej pobrano wycisk pod koronę tymczasową na implancie oraz dobrano kolor A1. Na czas pomiędzy kolejną wizytą w celu ukształtowania dziąsła wykonano koronę tymczasową i umocowano ją na łączniku tymczasowym [...]
