Innowacje w dziedzinie overdenture – dentalmaster.pl

Innowacje w dziedzinie overdenture – od chirurgii nawigowanej po protezy cyfrowe

TITLE: Overdenture innovations – from guided surgery to digital dentures
STRESZCZENIE: Artykuł prezentuje ewolucję overdenture i komponentów do rozwiązywania problemów w przypadku bezzębnej żuchwy. Ponadto przedstawia, w jaki sposób cyfryzacja i technologia mogą pomóc w optymalizacji procedur podczas zabiegów protetycznych.
SŁOWA KLUCZOWE: overdenture, pacjent bezzębny
SUMMARY: This article presents the evolution of overdenture and components for solving problems in an edentulous mandible. In addition, it shows how digitization and technology can help optimize procedures during prosthodontic procedures.
KEYWORDS: overdenture, edentulous patient

Leczenie implantoprotetyczne protezami typu overdenture zawsze było uważane za optymalny kompromis pomiędzy całkowitą protezą ruchomą a całkowitą protezą stałą na implantach. Świat stomatologii dokonał w ostatnim czasie ponownej oceny słuszności tego podejścia terapeutycznego, uznając jego efektywną rolę w rozwiązywaniu nawet skomplikowanych przypadków klinicznych, co znacznie poprawia jakość życia pacjentów protetycznych. W tym artykule przyjrzymy się licznym ewolucjom i aspektom overdenture oraz komponentów do rozwiązywania problemów w przypadku bezzębnej żuchwy. Ponadto poznamy, w jaki sposób cyfryzacja i technologia mogą nam pomóc w optymalizacji procedur podczas zabiegów protetycznych.

Bezzębie, czyli utrata wszystkich zębów, to stan, który wiąże się z poważnymi problemami funkcjonalnymi, estetycznymi i psychologicznymi. W rzeczywistości pacjenci bezzębni mają ograniczenia dietetyczne, wynikające z trudności w żuciu, zmiany fonetyczne i problemy estetyczne związane z utratą wymiaru pionowego. Konwencjonalną metodą leczenia bezzębia jest ruchoma proteza całkow...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.