Jak wygląda zakładanie gabinetu stomatologicznego? – cz. II

Jak wygląda proces zakładania gabinetu stomatologicznego? – cz. II

Otwarcie gabinetu stomatologicznego jest dla lekarza stomatologa zwieńczeniem marzeń o własnym miejscu pracy. Realizacja wytyczonego celu w postaci działalności we własnym gabinecie lub klinice jest związana z przejściem drogi „od pomysłu do realizacji”. Wybór miejsca na gabinet, koloru ścian, wystroju czy sprzętu jest przyjemną częścią takiego projektu. Niestety dokumentacja i formalności to część już mniej przyjemna, często budząca sprzeciw.

Umowa o współpracy z podmiotem leczniczym

Jeżeli działalność prowadzona jest jako indywidualna lub specjalistyczna praktyka wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego, wówczas umowa reguluje wzajemne obowiązki stron. Należy pamiętać, że wybierając taki rodzaj działalności, nie jest konieczne wykonywanie wielu obowiązków, którymi obarczeni są inni przedsiębiorcy. Na przykład taka forma prowadzenia działalności leczniczej zwalnia od opracowywania procedur sanitarnych, zranień, ochrony danych osobowych, zajmowania się odpadami medycznymi, serwisowania sprzętu, dbania o sprawność urządzeń. W ramach umowy z podmiotem leczniczym osoba świadczy na jego rzecz usługę stomatologiczną w jego przedsiębiorstwie, na jego sprzęcie i jego materiałami.

Właściciel podmiotu zobowiązuje się do udostępnienia lekarzowi gabinetu stomatologicznego wyposażonego w stacjonarny sprzęt stomatologiczny, zapewnia obsługę recepcyjno-kasową oraz materiały ogólnostomatologiczne. Zapewnia materiały higieniczne jednorazowego użytku, narzędzia ogólnostomatologiczne i endodontyczne, sterylizuje sprzęt, ponadto zatrudnia asystentki bądź higienistki stomatologiczne do pomocy przy udzielaniu świadczeń leczniczych. Dokumentacja medyczna prowadzona przez wykonawcę jest własnością właściciela. Wykonawcy nie wolno bez zgody wł...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.
zaloguj się zarejestruj się

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.