Karolina Kuśnierz - dentysta kontra koronawirus - dentalmaster.pl

Dentysta kontra koronawirus: lek. dent. Karolina Kuśnierz

Powoli dobiega końca rok, który na długo zostanie w naszej pamięci i na pewno zapisze się w historii. Nie ma osoby, która nie zostałaby dotknięta efektem obostrzeń wprowadzonych z powodu wybuchu pandemii. Jak poradzili sobie z tym w Polsce lekarze dentyści? O odpowiedź poprosiliśmy kilka wybranych osób, które w ostatnich latach gościliśmy na naszych okładkach.

TPS_11-12_20_praca_w_dobie_pandemii_DENTYSTA_KONTRA_KORONAWIRUS_3_KAROLINA_KUSNIERZ

lek. dent. Karolina Kuśnierz – właścicielka Gabinetu Stomatologicznego DENTAL4YOU w Krakowie

Pandemia nauczyła mnie jeszcze większej pokory do naszego zawodu. Na wiosnę z powodu wirusa SARS-CoV-2 świat wstrzymał oddech. W gabinetach wykonywaliśmy tylko zabiegi wymagające pilnej interwencji, takie jak bóle, urazy czy stany zapalne. I chociaż na chwilę obecną ryzyko zachorowania jest jeszcze większe, to wprowadzenie na stałe dodatkowych elementów ubioru, masek z filtrem, urządzeń oczyszczających, pomiaru temperatury i dodatkowych procedur medycznych umożliwia nam zminimalizowanie zagrożenia.

Reżim higieniczno-sanitarny w gabinecie był, jest i będzie zawsze na najwyższym poziomie. Zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta, a także mojego zespołu są najważniejsze. Pracujemy, realizując plan zdrowej jamy ustnej pacjenta, zwłaszcza w tym ciężkim czasie pandemii.

Przeczytaj wywiad z lek. dent. Karoliną Kuśnierz.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.