Kobieta ciężarna w gabinecie - nowy podcast w bibliotece Dentalmaster
Reklama

Kobieta ciężarna w gabinecie – nowy podcast w bibliotece Dentalmaster

Kobieta ciężarna w gabinecie to temat, który cieszy się wśród czytelników dentlmaster.pl dużą popularnością. Wielokrotnie zadawane są pytania – czy można wykonywać zdjęcia RTG, czy można znieczulać, jakie zabiegi można przesunąć do czasu rozwiązania a jakie wymagają natychmiastowej interwencji.

Na portalu dentalmaster.pl temat kobiety ciężarnej w gabinecie poruszany był często, wiele artykułów na ten temat ukazało się również na łamach czasopisma „TPS-Twój Przegląd Stomatologiczny”. Z okazji zbliżających się świąt nagraliśmy dla Państwa wersję audio artykułu „Kobieta ciężarna w gabinecie dentystycznym – przegląd piśmiennictwa” autorstwa: Izabeli Migdał , Adriany Zysk , Danuty Malewicz , dr n. med. Anny Zawilskej, który został wydrukowany w TPS 5/23. Serdecznie zapraszamy do słuchania całkowicie za darmo.

Podcast dostępny jest na naszym kanale Spotify: https://open.spotify.com/episode/15URVdNAbIJ4qdSMQkPmWt

Zapraszamy do obserwowania naszego kanału na Spotify oraz do subskrypcji pełnej wersji portalu dentalmaster.pl.

Fragment artykułu:

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. W organizmie przyszłej mamy zachodzi wiele zmian, zarówno anatomicznych, jak i biochemicznych. W związku ze wzrostem zapotrzebowania komórek na tlen o 10-16% pojawiają się różnice w funkcjonowaniu układu krwionośnego oraz oddechowego. Następuje wzrost objętości wyrzutowej serca, przyspiesza jego czynność, zwiększa się pojemność minutowa. Powiększeniu ulega także pojemność wdechowa płuc oraz wentylacja pęcherzykowa. Istotne zmiany możemy zaobserwować również w układzie pokarmowym, hormonalnym czy immunologicznym.

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama
Reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.