Leczenie ortodontyczno-protetyczne nastoletniego pacjenta
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Leczenie ortodontyczno-protetyczne nastoletniego pacjenta

Analiza w płaszczyźnie tuberalnej polega na określeniu przesunięcia przednio-tylnego, długości łuku zębowego, nagryzu poziomego z oceną klasy Angle’a i kłowej, wskaźnik Popowicza.

Długość łuku zębowego wg Korkhausa: lo – długość łuku w szczęce, lu – długość łuku w żuchwie. Długość łuku dolnego lu jest o 2 mm mniejsza od długości łuku górnego lo, co odpowiada wargowo-językowej szerokości siekaczy górnych.

Wskaźnik Popowicza określa ilość miejsca potrzebnego na wyrznięcie się stałych zębów 3, 4, 5. Miejsce to mierzy się od dystalnej powierzchni 2 stałej (i2) do mezjalnej powierzchni 6 stałej (m1). Wskaźnik Boltona to suma szerokości 12 zębów żuchwy x 100 = 91,3%, to suma szerokości 12 zębów szczęki.

Sprawdź inne artykuły z kategorii ORTODONCJA.

Wskaźnik Lundstroma to wskaźnik szpar i stłoczeń. Mierzymy szerokość 6 segmentów + szerokość ewentualnych diastem, mierzymy szerokość 12 zębów (od 6 do 6), różnica między punktem 2 i 3 może być wartością dodatnią (szpary) lub ujemną (stłoczenia).

Podsumowanie leczenia

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wykonanej diagnostyki zostało przeprowadzone leczenie pacjentki z wykorzystaniem aparatów stałych Omni Roth 0,22 w okresie trzynastu miesięcy. Końcowy efekt współpracy ortodontyczno-protetycznej wskazuje na znaczną poprawę korelacji zębowych oraz międzyszczękowych (fot. 20-44). Zakończenie leczenia aparatem ortodontycznym nie zawsze kończy się jednoznacznym zadowoleniem z estetyki zębów. Po zdjęciu aparatu, w celu uzyskania [...]

Ten materiał dostępny jest tylko dla użytkowników
którzy są subskrybentami naszego portalu.
Wybierz pakiet subskrypcji dla siebie
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!
Masz aktywną subskrypcję?
Nie masz jeszcze konta w serwisie? Dołącz do nas
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy