Leczenie periimplantitis z wykorzystaniem implantoplastyki
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Leczenie periimplantitis z wykorzystaniem implantoplastyki i lasera diodowego – opis przypadku

2. wizyta

Wykonano skaling nad- i poddziąsłowy z wykorzystaniem tytanowych narzędzi ultradźwiękowych z aplikacją poddziąsłową preparatu CHX w postaci żelu 5 ml/implant.

3. wizyta

Po 2 dniach pacjent zgłosił się w celu wykonania terapii fotodynamicznej z wykorzystaniem lasera diodowego o długości fali 635 mm (laser SMART, Lasotronix) oraz fotouczulacza w okolicy implantów 24, 26. Do kieszonek w obrębie wszczepów wprowadzono fotouczulacz w ilości 1 ml/implant. Po 3 minutach nadmiar preparatu usunięto, a kieszonki patologiczne przepłukano solą fizjologiczną. Ekspozycja lasera została wykonana w 6 punktach po wprowadzeniu światłowodu do kieszonek w odstępach czasowych 10 s/punkt (60 s/implant). Procedurę przeprowadzano przez miesiąc w odstępach 3-dniowych. Po każdej ekspozycji wykonywano biostymulację w obrębie tkanek otaczających implant z wykorzystaniem funkcji „stymulacja osteogenezy” (moc: 300 mW, dawka energii: 4 J/cm2), wykorzystując aplikator o średnicy 8 mm za pomocą tego samego lasera. Pacjent zgłosił się na wizytę kontrolną po miesiącu od ostatniej ekspozycji. Na podstawie badania stwierdzono niewielkie krwawienie w obrębie implantów, brak wydzieliny ropnej, natomiast kieszonki nie uległy spłyceniu. Po przeanalizowaniu wszystkich parametrów klinicznych i obrazu RTG podjęto decyzję o leczeniu chirurgicznym w obrębie implantów 24, 26.

Protokół chirurgiczny

Na czas procedury zabiegowej usunięto most zlokalizowany na implantach. Wszczepy zabezpieczono śrubami gojącymi. Po wykonaniu znieczulenia preparatem Ubistesin forte wykonane zostały cięcia w obrębie kieszonek patologicznych oraz 3 mm mezjalnie [...]

Ten materiał dostępny jest dla zalogowanych użytkowników.
Załóż konto i dołącz do grona użytkowników naszego portalu!
Chcesz mieć dostęp do wszystkich materiałów na portalu?
Reklama
Reklama
Poznaj nasze serwisy