Maślińska-Brazulewicz: Dzieciom należy zapewnić najlepszą opiekę

Lek. stom. Monika Maślińska-Brazulewicz: Dzieciom należy zapewnić możliwie najlepszą opiekę

O tym, w jaki sposób postępować z młodym pacjentem oraz jego rodzicami/opiekunami w gabinecie stomatologicznym oraz o wskazaniach do przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu ogólnym, opowiada lek. stom. Monika Maślińska-Brazulewicz.

TPS_10-11_21_sylwetki_stomatologii_DZIECIOM_ZAPEWNIC_OPIEKE_MONIKA_MASLINSKA_2fot. Andrzej Bugajski

Pani Doktor, jest Pani doświadczonym lekarzem w dziedzinie stomatologii wieku rozwojowego. Jakie przesłanki kierowały Panią przy wyborze specjalizacji? Jakimi osiągnięciami w tej trudnej dziedzinie może się Pani pochwalić i z jakimi bolączkami spotyka się Pani na co dzień?

Swoją przyszłość od zawsze wiązałam ze stomatologią, a o tym, że dokonałam właściwego wyboru przekonałam się już w pierwszym dniu pracy z pacjentami.

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Dyplom lekarza dentysty otrzymałam w 2005 roku, specjalisty w dziedzinie stomatologii dziecięcej – w 2010 roku. Zawodowe szlify zdobywałam jako wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego GUMed. Jestem współautorką publikacji w specjalistycznych czasopismach i prac naukowych prezentowanych m.in. na kongresie European Academy of Paediatric Dentistry w Harrogate, w Wielkiej Brytanii. Aktywne uczestnictwo w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych, w kraju i za granicą umożliwia mi ciągły rozwój oraz p...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.