Skrót w cyfrowym przyspieszeniu. Dokładne odtworzenie uzupełnień tymczasowych przy użyciu IPS e.max Press Multi.
Kształt przedniego uzupełnienia znacznie wpływa na symetrię konturów dziąseł. Uzupełnienia tymczasowe, które okazały się odpowiednie zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym, umożliwiają precyzyjne wykonanie uzupełnień stałych przy wykorzystaniu metod cyfrowych.
Niekorzystnie ustawione zęby i/lub asymetryczny kontur tkanki miękkiej stanowią poważne wyzwanie w tak czy inaczej trudnej strefie przedniej. Aby osiągnąć naturalny efekt, kształt i odcień, uzupełnienie musi być odpowiednio dopasowane do pozostałych zębów, natomiast tkanka miękka musi zostać stosownie przygotowana. W wielu przypadkach zespół dentystyczny początkowo stosuje uzupełnienia tymczasowe, aby skutecznie spełnić szczególne wymagania w zakresie dziąsła.
Studium przypadku
33-letni pacjent zgłosił się do naszego gabinetu w celu usunięcia wadliwego aparatu ortodontycznego po trzech latach leczenia ortodontycznego. Poprosił o leczenie próchnicy i polepszenie wyglądu uśmiechu. Pierwsza analiza estetyczna wykazała niekorzystny stosunek długości do szerokości zębów przednich (fot. 1). W rezultacie pacjent chciał, by przednie zęby zostały wydłużone. Lewy górny kieł wymagał leczenia endodontycznego z powodu zaawansowanej martwicy miazgi.
Przeczytaj wszystkie artykuły z kategorii PROTETYKA
Planowanie
Nasz plan obejmował rekonstrukcję górnych zębów przednich. Wybierając najbardziej odpowiedni materiał do uzupełnień, musieliśmy wziąć pod uwagę fakt, że pacjent lubi jeść orzechy. Ponadto poinformował nas, że miał zwyczaj zgrzytania zębami w nocy i zaciskania szczęk. W konsekwencji przednie korony musiałyby być nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale także bardzo mocne i twarde. Plan obejmował zastosowanie sześciu koron pełnoceramicznych, aby zoptymalizować stosunek długości do szerokości (wydłużenie zęba) i wyrównać kontur dziąseł.
[...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!