Podwyżka składek dla lekarzy – trwają konsultacje w Izbach

Podwyżka składek dla lekarzy – trwają konsultacje w Izbach

Podwyżka składek dla członków izb lekarskich jest nieuchronna. Cały czas trwają rozmowy o tym ile powinna wynosić nowa kwota składki. Naczelna Rada Lekarska skierowała do regionalnych izb lekarskich propozycję. Konsultacje w izbach mają trwać do końca września br.

Jak możemy przeczytać na stornie Naczelnej Izby Lekarskiej podwyżki wynikają z rosnących kosztów:

„Z uwagi na inflację i wzrosty kosztów – także funkcjonowania izb lekarskich – przy jednoczesnym planowaniu szerszego zakresu działań samorządu lekarskiego i zwiększeniu jego aktywności, podczas XV Krajowego Zjazdu Lekarzy pojawił się temat wysokości składki uiszczanej przez członków okręgowych izb lekarskich. Pochylenie się nad tematem składki delegaci na KZL zarekomendowali Naczelnej Radzie Lekarskiej. Ta specjalny zespół powołała na swoim pierwszym posiedzeniu.”

Obecnie składki we wszystkich izbach są takie same, co podkreśla w swoim komunikacie NIL:

„W każdej okręgowej izbie lekarskiej, niezależnie od liczby jej członków, kwota składki członkowskiej jest taka sama, obecnie wynosi 60 zł miesięcznie. Krajowy Zjazd Lekarzy podjął decyzję, o zmniejszeniu odpisu finansowego na rzecz Naczelnej Izby Lekarskiej (do 10%), co nieco poprawi sytuację okręgowych izb w kontekście możliwości organizowania przedsięwzięć i wsparcia dla lekarzy będących członkami danej izby. Nie jest to jednak rozwiązanie wystarczające i kompleksowe”.

Podkreślany jest także fakt, że ostatnia podwyżka składem miała miejsce w roku 2014, a od tego czasu koszty utrzymania i działalności izb znacznie wzrosły. Ile ostatecznie będzie wynosiła składka członkowska? Więcej informacji na pewno będzie dostępnych już w październiku.   

Zachęcamy do zakupu subskrypcji portalu oraz prenumeraty papierowej „TPS – Twojego Przeglądu Stomatologicznego” TUTAJ.

Zachęcamy również do nabycia naszych książek i e-booków dostępnych w naszym sklepie internetowym dlaspecjalistow.pl.

Informujemy także, że odbiorcy naszego newslettera w pierwszej kolejności otrzymują informacje o nowościach. Zapisz się i co wtorek będziesz otrzymywać najnowsze informacje branżowe oraz dostęp do artykułów i dodatkowych treści.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami z branży.

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

reklama

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.