Preferowane metody profilaktyczne - ogólnoświatowa ankieta

Ogólnoświatowa ankieta dotycząca preferowanych metod profilaktycznych

Czysta jama ustna jest ważna nie tylko dla jej zdrowia, ale także dla zdrowia ogólnoustrojowego. Guided Biofilm Therapy to opracowany przez klinicystów firmy EMS i Swiss Dental Academy (SDA) systematyczny, modułowy, naukowo sprawdzony protokół profesjonalnej profilaktyki jamy ustnej. Spośród ponad 76 000 ankietowanych pacjentów na całym świecie ponad 92% jest entuzjastycznie nastawionych do metody GBT i poleci ją rodzinie i przyjaciołom.

Ze względu na duże obciążenie chorobami WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) uznała choroby jamy ustnej, w tym próchnicę i choroby przyzębia, za kluczowy problem zdrowotny (1, 2). Światowa Federacja Stomatologiczna (FDI) również podkreśla znaczenie zdrowej jamy ustnej dla zdrowia ogólnoustrojowego w swoim dokumencie Vision 2030 (3). Oprócz zdrowego trybu życia, mikrobiologiczna płytka nazębna (biofilm) musi być skutecznie usuwana poprzez codzienną higienę jamy ustnej oraz regularne profesjonalne mechaniczne usuwanie płytki nazębnej (PMPR) (4, 5). Aby osiągnąć skuteczne i bezpieczne PMPR, zespół stomatologiczny powinien stosować nowoczesne metody, narzędzia i materiały (6, 7). Dlatego też gabinety, które są ukierunkowane na profilaktykę, przeprowadziły ankiety na ponad 76 000 pacjentach na całym świecie w celu określenia preferowanej metody profesjonalnej higienizacji jamy ustnej.

Porównanie metod

Guided Biofilm Therapy (GBT) opiera się na klasycznych, długoterminowych wizytach profilaktycznych, zalecanych przez szwedzkiego stomatologa dr. Pera Axelssona (8). Już w latach 70. ubiegłego wieku on i jego zespół byli w stanie wykazać na dużej grupie pacjentów, że nie dochodzi do utraty zębów z powodu próchnicy lub zapalenia przyzębia, jeśli konsekwentnie prowadzi się profilaktykę aż do późnej starości. GBT jest dalszym rozwinięc...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Sklep

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

Dysfunkcje narządu żucia (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

Leczenie endodontyczne dzieci (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Ortodoncja w Praktyce

Ortodoncja w Praktyce

350,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.