Profilaktyka przedszkolaków
Reklama

Profilaktyka od przedszkola

Do zadań higienistki stomatologicznej należy przede wszystkim wykonywanie zabiegów profilaktycznych, ale jest ona także odpowiedzialna za działalność edukacyjną.

Już w szkole medycznej słuchaczki uczestniczą w zajęciach w przedszkolach, podczas których mają możliwość nauczenia się, w jaki sposób można wpłynąć na podniesienie efektywności w zachowaniach prozdrowotnych u najmłodszych. To właśnie taki cel przyświecał spotkaniom odbywającym się w poznańskich i podpoznańskich przedszkolach w 2012 roku. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała dypl. hig. stom. Krystyna Sierakowska, nauczycielka MSZ im. PCK w Poznaniu. Podkreśla ona podwójne korzyści płynące z tego typu spotkań. Dzięki nim dzieci zyskują cenną wiedzę i umiejętności, a przyszłe higienistki uczą się prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Szkolny program edukacyjny dla najmłodszych można podzielić na trzy etapy. Pierwszy składał się z omówienia budowy i funkcji zębów. Drugi to zabawy mające na celu przedstawienie zasad racjonalnego odżywiania. Trzeci etap to sprawdzenie wiadomości o szczotkowaniu zębów. Za każdym razem takim spotkaniom towarzyszył instruktaż na modelach stosowania szczotki elektrycznej i manualnej. Zajęcia realizowane były zgodnie z możliwościami wiekowymi dzieci.

To właśnie takie spotkania uczennic Medycznego Studium Zawodowego nr 2 w Poznaniu stały się początkiem cyklu spotkań z dziećmi dotyczących profilaktyki stomatologicznej. Chcąc kontynuować dotychczasową edukację najmłodszych, postanowiłyśmy stworzyć program „Jak dbać o higienę jamy ustnej u przedszkolaków?”, składający się z następującego cyklu tematów: Jak prawidłowo myć zęby?, Jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym?, Jak rodzice powinni dbać o zęby swojego dziecka?

W tym artykule chcemy przed...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zyskasz dostęp do artykułów otwartych publikowanych na łamach „TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”;
  • zobaczysz część filmów zamieszczonych w dziale dentalVIDEO;
  • będziesz na bieżąco z wszystkimi nowościami z branży stomatologicznej;
  • możesz skorzystać z katalogu firm i porównywarki produktów,
  • masz możliwość sprawdzenia kalendarium wydarzeń i relacji z imprez branżowych.
zarejestruj się

Logowanie

Reklama

Ortodoncja w praktyce

Prowadzę własną działalność

Reklama
Reklama

Sklep

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

Profilaktyka i ergonomia stomatologiczna – wybrane zagadnienia

209,00

zł brutto

Kup teraz
Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

Dental ZAGADKI: sprawdź swoją wiedzę (e-book)

50,00

zł brutto

Kup teraz
Zasady racjonalnej mechaniki

Zasady racjonalnej mechaniki

999,00

zł brutto

Kup teraz
Sztuka i rzemiosło cz. IV

Sztuka i rzemiosło cz. IV

160,00

zł brutto

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.