Regeneracja kości po zabiegu chirurgicznym w celu zachowania wyrostka zębodołowego z użyciem materiału BondBone®
Augmentacja wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba jest stosowana z wyboru, aby zapobiec utracie masy kostnej w wyniku zmian zanikowych, jakie mogą wystąpić po pewnym czasie.
Można powiedzieć, że dla obecnie powszechnie stosowanych materiałów alloplastycznych na bazie fosforanu trójwapniowego i hydroksyapatytu czas resorpcji wynosi 6-9-12 miesięcy. Fakt ten musi być brany pod uwagę, gdy umieszczamy implant w miejscu, gdzie przeprowadzono sterowaną regenerację kości. Korzystanie z membran zaporowych w celu ustabilizowania oraz odizolowania przeszczepu kostnego i konieczność całkowitego zamknięcia rany za pomocą płata dodatkowo zwiększają złożoność procedury.
W pracy chcemy wykazać możliwości stosowania dwufazowego siarczanu wapnia (BondBone®) jako materiału wszczepialnego, który zapewnia przewidywalne rezultaty regeneracji kości w okresie do 4 miesięcy po jego zastosowaniu.
Przeczytaj wszystkie artykuły z wybranej kategorii TUTAJ
Cel pracy
Celem pracy jest przedstawienie przypadku klinicznego i wyników badań histopatologicznych tkanek powstałych po zabiegu regeneracji kości (po procedurze zachowania wyrostka zębodołowego za pomocą materiału BondBone® i po wprowadzeniu w tym miejscu konwencjonalnego implantu zębowego).
Materiał i metoda
Mężczyzna, lat 55, z odbudowanym 5 lat wcześniej uzębieniem na konstrukcjach mostów w okolicach zębów: # 17_16_15_ # 14, # 23_24_ # 25_ # 26, # 34_35_36_ # 37, # # 47 44_45_46. Pacjent uskarżał się na powracające objawy periodontologiczne pochodzące od [...]

którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!